Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výsledky PODZIM 2015

24. 8. 2015

13. kolo

Losiná - Štěnovice 2:5 (1:3) - zápis o utkání

Branky: 8. a 80. Hostačný, 13. Will, 38. Belan, 55. Boček Miloš

Hebr - Fremr (65. Barnáš), Miloš Boček, Will, Volf - Nový (82. Dolejší), Jůza, Michal Boček, Belan - Krásný (17. Papež), Hostačný (86. Fabián)

Hodnocení trenéra (zápasu i podzimní části sezóny):

Do Losiné jsme přijeli snad poprvé s kompletním kádrem v nejsilnějším optimálně možném složení. Barnáš z důvodu zaměstnání přijel až na 2. poločas. Celé mužstvo včetně náhradníků odevzdalo výborný výkon a soupeře jsme jednoznačně ve všech fázích herních činností přehrávali. Do branky nastoupil za nezcela zdravého Stuchla Hebr a dokázal, že je dobrým brankářem. Pouze chyba v obranné fázi, kdy si obránci měli předávat do osobní obrany nejproduktivnějšího domácího hráče (Hajšman) byla příčinou toho, že v poslední minutě prvního poločasu Hajšman utekl (zapomněl se Volf) a soupeř snížil na 1:3. Druhý poločas mužstvo pokračovalo ve stejném výkonu a slabého soupeře dále přehrávalo a uklidňujícím gólem na 4:1 rozhodlo o vítězi utkání. Vítězství v posledním zápase podzimu oslavilo mužstvo pěší túrou z Losiné do Štěnovic a na hřišti v domácí hospůdce jsme poté zakončili podzimní část 1.B třídy. Sponzorsky se na oslavě a ukončení sezóny podíleli kapitán mužstva Míra Fabián a president fotbalového klubu Petr Lodl. Každý věnoval 1000 Kč.

Hodnocení podzim 2015

  • Odehrány 4 přípravné zápasy (3x vítězství, 1 prohra, celkové skóre 17:10).
  • Ve 13-ti mistrovských utkáních jsme 5x zvítězili, 1x hráli nerozhodně za 2 body, 4x hráli nerozhodně za 1 bod a 3x prohráli.
  • Zisk 21 bodů a skóre 27:23 odpovídá umístění uprostřed tabulky!
  • Taktéž průměrná 50% účast na 38 tréninkových jednotkách je úměrná umístění a hře mužstva. Zde je možné zlepšením tréninkové účasti zapracovat na zkvalitnění hry směrem vpřed. Nejlepší účast na trénincích (nad 70%) měli hráči: Boček Miloš, Fabián, Volf, Knížek Jirka a Barnáš.
  • Nejlepší střelci: Boček Michal 8 (6x mistrák + 2x příprava), Belan 6 (6 + 0), Hostačný 5 (4 + 1), Krásný (4 + 0).
  • Nejlepší hráči podzimu 2015 (dle známek): Belan (2,91), Stuchl (2,8), Fremr (2,72), Boček Michal (2,7), Barnáš (2,65).
  • Nejvíce odehraných minut: Will (96%).

12. kolo

Štěnovice - Přeštice "B"  3:3 (1:3) pen. 3:4 - zápis o utkání

Branky: 33. a 53. Krásný, 60. z pen. Belan

Stuchl - Knížek, Miloš Boček, Will, Fremr - Nový, Barnáš, Jůza, Belan - Krásný (86. Dolejší) - Volf (46. Hostačný)

Hodnocení trenéra:

V tomto zápase jsme narazili na herně nejlepšího soupeře v naší skupině 1. B třídy. Hosté od začátku hráli rychlý, kombinační fotbal podložený dobrým pohybem. Už ve druhé minutě jsme prohrávali 1:0 (taktická chyba záložníka Belana a obránce Fremra na půlící čáře). Kluci soupeře stíhali atakovat pouze s vypětím všech sil. V desáté minutě zahrávali hosté roh a vlastním golem Nového jsme prohrávali 2:0. Bylo to jako KO v boxu! Kluci se ale do zápasu zakousli a snažili se, co nejvíce se soupeřem držet krok, a tak jsme se dostali i k zakončení útočné fáze. Když hra už byla částečně vyrovnaná, přišel gol na 3:0 po špatném bránění záložníků. Nechodili s nabíhajícími útočícími záložníky a obránci soupeře. Před utkáním bylo určeno začít s dobrým bráněním a ponechání Jůzy v defenzivní, obrané fázi. Toto bylo vzhledem ke kvalitě soupeře dobré rozhodnutí, ale soupěř nás i přesto přehrál. Po golu celé mužstvo zabralo a dali jsme se na 3:1 (Krásný po akci Belana). Druhý poločas jsme na soupeře vyrukovali ještě s větší aktivitou každého hráče, větším důrazem a podařilo se zaslouženě vyrovnat. Remízu udržel skvělými zásahy brankář Stuchl (chytil 3x 100% šanci hostů) a pohybem, rychlostí do útoku nasazený Hostačný, který vystřídal nevýrazného Volfa). Celé mužstvo za druhý poločas zaslouží poděkování a poklonu za vůli, nasazení a chtít utkání zlomit! Jůza ve druhém poločase potvrdil svou nominaci výborným výkonem.

11. kolo

Chlumčany - Štěnovice 1:1 (0:1) pen. 4:3 - zápis o utkání

Branky: 1. Krásný

ČK: 70. Boček Miloš (po dvou ŽK)

Stuchl - Fremr, Miloš Boček, Will, Volf - Nový, Barnáš, Jůza, Fabián - Krásný (89. Dolejší) - Hostačný (86. Kehár)

Hodnocení trenéra:

Utkání jsme odehráli bez omluvených hráčů (Boček Mich., Belan, Papež, Růt, Knížek). Na utkání s vedoucím mužstvem jsme se takticky dobře připravili, stanovená taktika byla celým mužstvem beze zbytku 100% plněna až do 30. min 1. poločasu. Závěr poločasu jsme dobře ubránili, ale kombinace ve středu pole začínala váznout a míč jsme v útočné fázi nedokázali udržet déle. 2. poločas nás soupeř hodně zatlačil na vlastní půlku, ale dobrá obranná taktika na domácí platila. Zbytečné vyloučení Bočka Miloše v 65. min ovlivnilo naší hru ve středu hřiště (Barnáš se stáhl na předstopera místo Bočka), kterou jsme úplně ztratili. hráli jsme dlouhé míče na jediného vysunutého útočníka Hostačného a snažili se míč alespoň trochu udržet na půli soupeře. To se nám jen částečně dařilo. Domácí šťastně vyrovnali v 85. min (předcházely 2 zbytečné chyby brankáře). Pokud bychom hráli bez vyloučení, byla by určitě šance udržet vedení 1:0 z 1. minuty zápasu. S nasazením, důrazem a dodržením taktických pokynů v obranné fázi musím být spokojen.Záloha zvládla úlohu napadání soupeře a též i kombinační možnosti, ale s ubývajícím časem právě tato činnost slábla. Velmi dobře zahráli a splnili své úkoly Jůza a Krásný. Penaltový rozstřel jsme prohráli 4:3, když penaltu neproměnil Nový a Volf.

10. kolo

Štěnovice - Merklín 3:2 (1:2) - zápis o utkání

Branky: 28. Boček Michal, 54. z pen. a 83. Belan

Hebr - Miloš Boček, Fabián (45. Will), Jůza (45. Fremr), Volf - Nový, Barnáš, Belan, Krásný (85. Dolejší)  - Hostačný, Boček Michal

Hodnocení trenéra:

Na utkání omluveni – Kehár, Knížek, Růt a Stuchl s Fremrem přišli až na druhý poločas. Na předstopera od začátku nastoupil Jůza (Will nachlazen pouze na lavičce). Do utkání vstoupili kluci velmi odhodlaně za co nejlepším výkonem, ale to se moc nedařilo. Měli jsme opticky více ze hry, ale opět zbytečná penalta (Fabián) a prohrávali jsme. Celé mužstvo se snažilo o vyrovnání a to se podařilo po zvýšeném pohybu a důrazu. Po vyrovnání jsme darovali soupeři rohový kop (Fabián) a soupeř šel opět do vedení. Stoperská dvojice na soupeře nestačila (Fabián – chyboval, Jůza – moc nekazil, ale rychlostně a herně slabší). Do druhého poločasu nastoupila stoperská dvojice Boček Miloš a Will a okamžitě se hra zvedla a mužstvo šlo za otočením výsledku. Konečně hráli všichni na 80 – 90% a snaha byla korunována po dobrém kolektivním výkonu vítězstvím. Výborně hrál Boček Miloš a Fremr. Krásný konečně hrál, co umí – fotbal (ne kecy). Belan a Barnáš opět motorem mužstva a ve druhém poločase jim dobře sekundoval Nový. Oba útočníci fyzicky a rychlostně nadprůměrní, ale herně musí přidat (Boček Mich. – přidržet míč a rozehrát bez zbytečných patiček, Hostačný – zpracování míče).

9. kolo

Žákava - Štěnovice 5:1 (1:1) - zápis o utkání

Branky: 28. Boček Michal

Stuchl - Knížek, Fabián, Will (75. Lodl), Růt - Kehár (64. Dolejší), Barnáš, Belan, Volf  - Hostačný, Boček Michal

Hodnocení trenéra:

Neúčast hráčů – Nový, Krásný, Boček Miloš, Hebr, Jůza, Fremr. Do Žákavé jsme jeli pouze s 13 hráči. Mužstvo nastoupilo ve stejné sestavě jako proti Strážovu. Do 30. min. zápasu jsme hráli velmi dobře a utkání měli pod kontrolou. Herní převahu jsme vyjádřili i vedoucím gólem a mohli jsme skórovat ještě nejméně 2x a utkání rozhodnout už v prvním poločase. Ovšem domácí měli též 2 – 3 nebezpečné zakončení, ale nás podržel brankář. Posledních 10 minut prvního poločasu jsme přestali aktivně bránit a úplně vypadli z kombinační hry a vrcholem byla 45. min., kdy jsme si dali vlastní branku (nešťastný zásah Willa). Druhý poločas od začátku nepochopitelný fotbalový výpadek celého mužstva. Výkon odpovídal svým přístupem pouťovému zápasu (Belan, Will, Volf, Barnáš, Stuchl – hrůza). Dva góly po zahrání rohových kopů, kdy míč propadl na malé vápno a domácí hráč nikým neatakován dal gól. To nebylo bránění ale pohoda u barového pultu nebo u klobásy na pouťovém stánku. Vrchol byl čtvrtý gól – centr ze 45 metrů zapadl do branky (Stuchl byl asi ještě někde u kolotoče). Poslední branka opět vlastní. Soupeř nedal gól ze hry vlastním přičiněním.

8. kolo

Štěnovice - Strážov 3:0 (1:0) - zápis o utkání

Branky: 27. a 76. Belan, 55. Hostačný

Stuchl - Knížek, Fabián (77. Jůza), Will, Papež (30. Růt) - Kehár (65. Dolejší), Barnáš, Belan, Volf  - Hostačný, Boček Michal

Hodnocení trenéra:

Omluven Fremr-zaměstnání. Papež po zranění moc chtěl nastoupit a zkusit hrát naplno-vydržel 30 minut. Růt musí trochu změnit zájem o účast v mužstvu-zatím přístup na úrovni pralesní ligy! Od začátku utkání nastoupil Kehár a svou hrou i nasazením mile překvapil-střídání bylo jen proto, aby dostal příležitost (za stavu 3:0) hráč Dolejší, který momentálně z důvodů pracovních netrénuje, ale od 1.11. už bude pracovat v Plzni. Mužstvo hrálo od začátku velmi soustředěně, bojovně a v nasazení fyzickém byla místy vidět i snaha o kombinační hru. Dvojice Barnáš-Belan jednoznačně ovládla střed hřiště a oba byli našimi nejlepšími hráči. Belan přidal k výbornému výkonu i 2 branky. Opět jsme v 1.poločase měli vést ne 1:0, ale 3:0. Šance jsou, ale neproměníme ani ty nejvyloženější. Na levém beku vystřídal Papeže Růt a zahrál též dobře. Ve 2.poločase jsme soupeře přehrávali lepším pohybem a místy i kombinační hrou. Hostačného útočné snažení bylo korunováno 2.brankou, která vnesla důležité uklidnění, které se projevilo dobrou kombinací a zakončením na 3:0. Utkání bylo rozhodnuto. Hráči celého mužstva si musí uvědomit, že se dá hrát bez řečí a zbytečných psychických excesů. Na příkladu hráče Volfa je jasně možné dokumentovat snížení úrovně jeho hry ve 2.poločase po zbytečných komentářích k rozhodčímu. Jeho hra oproti 1.poločasu byla pak horší až o 50% a měl být střídán. Nedošlo k tomu, protože měl zdravotní potíže Fabián a nemohl zápas dohrát. 

7. kolo

Hrádek u Sušice - Štěnovice 2:1 (1:0) - zápis o utkání

Branky: 75. Boček Michal

ČK: 89. Will

Stuchl - Jůza (70. Růt), Fabián, Will, Fremr - Knížek (72. Dolejší), Barnáš, Belan (82. Kehár), Volf  - Hostačný, Boček Michal

Hodnocení trenéra:

Na utkání nominován i netrénující Martin Dolejší! (Od listopadu bude už pracovně v Plzni). Mužstvo jako celek na hřišti soupeře ze špice tabulky bylo dobře na zápas natěšené a připravené, zvládlo utkání v dobrém tempu a hlavně herně podalo nejlepší výkon v mistrovských zápasech. 100% byli nahrazeni 3 vyloučení hráči. Ukázalo se, že střed hřiště s Barnášem a Belanem byl herně o 50% lepší a měli jsme celý 1.poločas nad domácími herní převahu, kterou jsme bohužel ve 4 jasných brankových šancích nedokázali zúročit zakončením brankou. Soupeře poslal do vedení obranný zákrok Jůzy, který nešťastně hlavičkoval míč přímo na stojícího hráče domácích na malém vápně. 2.poločas jsme začali chybou v rozehrávce uprostřed hřiště (zbytečná chyba Knížka) a soupeř rychlým protiútokem, kdy šel hráč sám na branku, zvýšil na 2:0 (kde byl střed obrany?). Touto jedinou chybou ze hry jsme utkání ztratili! Ve 2.poločase byla hra naprosto vyrovnaná a naše další dobré gólové šance chytil domácí brankář nebo Bočkova střela skončila na břevně. Bohužel lepší mužstvo prohrálo, ale může se od tohoto utkání odrazit k lepším výkonům po herní a kombinační stránce. Zbytečné vyloučení Willa za 2 žluté karty nás připravilo o možnost ke konci utkání alespoň vyrovnat.

6. kolo

Štěnovice - Dlouhá Ves 1:1 (1:1) p.k. 2:4 - zápis o utkání

Branky: 41. Volf

ČK: 75. Nový, 75. Krásný, 75. Boček Miloš

Stuchl - Boček Miloš, Fabián, Will, Fremr - Barnáš, Nový, Krásný, Volf  - Hostačný, Knížek

Hodnocení trenéra:

K utkání nedorazil Růt ani Hebr. Utkání ovlivněno hrubou chybou Fabiána ve druhé minutě (klička jako poslední) a soupeř vstřelil lacino gól. Snaha o hru je evidentní, ale stále se nám moc nedaří. Hráči jsou nepochopitelně dost nervózní a jeden druhého psychicky nepodrží. Je problém si třikrát za sebou přihrát. Málo klidu a přesnosti i přes zlepšený pohyb. Záloha není kombinačně na úrovni. Barnáš po nemoci poloviční, Nový a Krásný se hodně snaží, ale rozhodující momenty zkazí! Boček Miloš v obraně naivně vyráží, tím odkrývá svoji část hřiště. V útoku se maximálně snažili Knížek a Hostačný svým pohybem soupeře překonat, ale chybí podržení míče a rozehrávka. Ve druhém poločase jsme soupeře dobře obsazovali a měli jsme postupně více ze hry. Rozhodčí svým arogantním posuzováním faulů (oboustranně) více psychicky rozrušil domácí, což dokázal využít po svém naprosto chybném posouzení postavení mimo hru a ještě navíc faulováním domácího brankáře. Soupeři ještě přiznal rohový kop. To neunesl domácí kapitán Nový, nervově labilní Krásný a též překvapivě i Miloš Boček. Za sprostou kritiku rozhodčího správně vyloučeni ihned najednou. Pak mužstvo bojovalo 20 minut bez obdržené branky. Velký fyzický podíl na tom měli Hostačný a Knížek. Na penalty jsme prohráli 2:4 (nedal Will a Volf, dali Knížek a Barnáš).

5. kolo

Spálené Poříčí - Štěnovice 3:2 (2:0) - zápis o utkání

Branky: 60. Volf, 75. Nový z p.k.

Stuchl - Knížek, Fabián, Will, Boček Miloš - Jůza (76. Barnáš), Nový, Krásný, Volf  - Hostačný, Papež (12. Kehár, 78. Fremr)

Hodnocení trenéra:

Na utkání chyběli Hebr, Michal Boček a Belan. Hrát naplno nemohli nachlazení Fremr a Barnáš. Poprvé nastoupil Miloš Boček a v záloze Jůza. Hned v 10. minutě se opětovně zranil Papež. Tím pádem byl Knížek přesunut z beka do útoku a Kehár šel na beka.Tím se obrana rozpadla a ztratili jsme jistotu . Nedůsledné obsazování, malý pohyb, nedůraz v odehrání jednoduchých míčů stačilo soupeři na vstřelení dvou gólů hlavou po centrech neobsazených hráčů na zadní tyč, kde opět nebyl hráč obsazen. Při druhém gólu nezasáhl Miloš Boček míč na vápně a Will z malého vápna přihrál na vápno domácím a Stuchl též zaváhal (branka hlavou z malého vápna). V záloze a útoku jsme opět málo kombinovali, ale i přesto jsme se dostali do 3 - 4 dobrých příležitostí. Knížek svojí rychlostí trápil soupeře, ale finální přihrávka je nulová. Do šance se nedostal ani Hostačný. Soupeř vedl o poločase zaslouženě. Druhý poločas už byl úplně jiný. Zlepšili jsme pohyb, kombinaci a soupeře jsme jasně přehráli. Snížení skóre přišlo včas a bylo jen otázkou času, kdy vyrovnáme. Ale jediná dotažená útočná akce soupeře znamenala po chybě celé obrany opět gól. Stačili jsme z penalty ještě snížit, ale na vyrovnání už jsme nedosáhli. V poslední minutě jasná gólovka, ale Will se s Barnášem nedomluvil. Barnáš a Fremr přes zdravotní indispozici hráli posledních 10 minut.

4. kolo

Štěnovice - Chanovice 3:1 (0:1) - zápis o ukání

Branky: 50. a 80 Will, 54. Hostačný

Stuchl - Knížek (46. Volf), Fabián, Will, Fremr - Barnáš (46. Hostačný), Nový, Krásný, Belan (85. Kehár) - Boček Michal (88. Jůza), Papež

Hodnocení trenéra:

Poprvé k utkání bez zraněných nebo omluvených hráčů! Snaha o posílení útočné kombinační činnosti posunutím Nového na post podhrotového hráče a Barnáše na post defenzivního záložníka a v útoku se měl do kombinace zapojovat Krásný se hrubě nezdařila. V obranné činnosti nebylo zapotřebí nic měnit, ta je zatím na dobré úrovni. Celý 1. poločas jsme hráli opět kombinačně špatně a z Nového byl jen průměrný náhradník. Soupeř hrál lépe, ale my jsme měli během prvních 12 minut třikrát vyloženou šanci (Krásný, Barnáš, Boček). Měli jsme vést nejméně 2:0. Po zbytečném zaváhání obrany (Knížek – moje chyba) jsme si dali polovlastní gól. Druhý poločas muselo dojít ke změnám, které mužstvu pomohou. Hostačný v útoku a v záloze Volf a přesun Papeže na beka. Tyto změny byly pro konečný výsledek rozhodující. Hostačný – výborně, Nový z pozice defenzivního záložníka na svém místě a Volf technicky zálohu doplnil. Jen větší nasazení a zrychlení mu chybí! V utkání se zadařilo střelecky stoperovi Willovi.

3. kolo

Štěnovice - Měčín 1:1 (1:0) p.k. 4:3 - zápis o ukání

Branka: 7. Boček Michal

Stuchl - Knížek, Fabián, Will, Fremr - Barnáš, Nový, Krásný (75. Volf), Belan - Boček Michal, Hostačný (84. Jůza)

Hodnocení trenéra:

Nastoupili jsme proti soupeři, který doposud neztratil ani bod. Soupeřův výkon i hra odpovídala bodovému zisku! Měčín byl po celý zápas kombinačně lepší a hlavně pohyblivější. To nám dělalo velké potíže, ale obranná fáze hraná s nasazením a zodpovědností nepustila v prvním poločase soupeře do skórování. Brankář Stuchl chytal velmi dobře. Zvládal i centry a vysoké míče po úroveň pokutového kopu. V útočné fázi se projevila velká snaha ofenzivních hráčů, ale pouze únik Belana a zakončení Michala Bočka v 7. min. skončilo brankou. Několik dobrých a dobře myšlených finálních přihrávek od Krásného bohužel neprošlo a výsledkem útočné snahy byly pouze 2 vyložené šance (břevno a střela vedle). Ve 2. poločase soupeř hru ještě zlepšil a byl blíže k vítězství. Dobrá a důsledná obranná hra včetně brankáře i záložníků udržela nerozhodný stav po nešťastné chybě brankáře Stuchla. Do konce utkání jsme si vypracovali z mála dobrých útočných akcí 2 vyložené brankové příležitosti, které zbytečně chtěl rozhodnout Michal Boček sám, což se nezdařilo. Zapomněl na spoluhráče, kteří po jeho přihrávce by byli sami před prázdnou brankou! Pochvalu zaslouží oba obránci (Knížek, Fremr) – hráli výborně a takticky dobře. V záloze musí trochu krotit své emoce Krásný a hrát fotbal s jasnou hlavou.

2. kolo

Starý Smolivec - Štěnovice 1:1 (1:1) p.k. 4:2 - zápis o utkání

Branka: 4. Barnáš

Hebr (90. Stuchl) – J. Knížek, Fabián, Will, Fremr – Barnáš, Belan (85. Tovstyy), Nový, Jůza (78. Růt) – Krásný, Hostačný

Do utkání ve Starém Smolivci jsme nastoupili s řadou absencí. Z různých důvodů chyběli Miloš Boček, Michal Boček, Pavel Volf, Kuba Papež a Aleš Jindra. Přesto se nám povedl úvod utkání, kdy hned ve čtvrté minutě po centru Honzy Jůzy skóroval hlavou Martin Barnáš. Domácí vyrovnali po půl hodině, kdy po akci středem hřiště se do vápna dostal domácí útočník a prudkou střelou k tyči vyrovnal.

Ve zbytku utkání měla obě mužstva šance na získání vedení. Domácí hrozili především z rohových kopů - v prvním poločase nastřelili po rozehrání rohového kopu tyč naší branky a ve druhém poločase nebezpečně hlavičkovali těsně vedle naší branky. Naše šance měl v prvním poločase Vašek Hostačný, ale střela kolem brankáře skončila taktéž těsně mimo a Martin Krásný sám na malém vápně střílel těsně před koncem také mimo branku.

Utkání tak skočilo zřejmě zaslouženou remízou. Pokutové kopy zvládli lépe domácí, kteří pouze jednou minuli naši branku. Za nás skórovali Martin Krásný a Martin Barnáš, Igor Tovstyy nastřelil břevno a Mírovi Fabiánovi jeho prudkou střelu vyrazil domácí brankář.

Hodnocení trenéra:

Po utkání ve St. Smolivci lze konstatovat, že současný kádr 20-21 hráčů je schopen tuto soutěž absolvovat určitě v horní polovině tabulky. Tentokrát si hráči poradili i s absencí 5 hráčů, kteří patří určitě mezi nejlepší. Zbývající kádr mužstva podal bojovný výkon. Výrazně si říká Jirka Knížek svým výkonem  o stálé místo v sestavě (rychlý, poctivě brání a ve druhém pol. výborný i v útočné fázy). V záloze se zapojil aktivně Jůza, který v úvodu utkání nahrál Barnášovi na 1. gól. A pak hrál až do 70.min snaživě.

Taktika hry na dva útočníky (Krásný,Hostačný) přinesla vypracování několika vyložených šancí, které jsme neproměnili.Záložní řada na nekvalitním hřišti se herně neprosazovala, ale do obranné fáze se zapojovala zodpovědně (Nový vyhlavičkoval míč z prázdné brány). Fremr na místě levého obránce - lze s ním počítat. Hostačný hrál v první pol. dobře, ve druhém šel s výkonem hodně dolů. Krásný se snažil v útoku míč přidržet, ale tvrdý soupeř mu nedal šanci a většinu tvrdých zákroků (faulů) ho zastavoval bez zvuku píšťalky rozhodčího.

Soupeř hrál pouze nakopávanou z vápna na vápno a důrazem ve v. vápně šel za vstřelením gólu, remíza je oboustranně spravedlivá. Vyhrát mohli oba týmy, ale své šance neproměnili. Rozhodlo se pokutovými kopy - soupeř byl úspěšný!

1. kolo

Štěnovice - Starý Plzenec 2:1 (2:1) - zápis o utkání

Branky: 14. a 34. Boček Michal

ČK: 58. Knížek J.

Hebr - Knížek J., Fabián, Will, Volf - Barnáš, Nový, Belan, Krásný - Papež (40. Jůza), Boček Michal

A-tým během letní pauzy prošel několika změnami. Tým nově převzal zkušený trenér Kamil Lodr, který naposledy působil u týmu dorostu SK ZČE Plzeň. Mužstvo bylo posíleno třemi kvalitními hráči: Aleš Jindra (TJ Přeštice), Tomáš Belan (SK Chotíkov) a Jan Will (SK ZČE Plzeň). Aleš Jindra i Tomáš Belan ve Štěnovicích už nějakou dobu bydlí, takže jsme rádi, že se nám povedlo tak zkušené hráče získat do našich řad. Na hostování naopak odešel Ondra Hucl, a to do mužstva Žákava. Cílem pro nadcházející sezónu je navázání na výsledky a herní projev z prvních dvou sezón v 1.B třídě, kdy jsme se pohybovali v horní polovině tabulky soutěže.

K prvnímu mistrovskému utkání sezóny jsme nastoupili proti silnému mužstvu Starého Plzence. Zápas jsme dokázali zvládnout a vyhrát 2:1. Oba góly vstřelil ještě v prvním poločase Michal Boček.

Po výsledkově povedeném prvním poločase nás soupeř dostal ve druhém poločase pod velký tlak. Ten se ještě znásobil poté, co Jirka Knížek dostal po čtvrthodině druhé půle zbytečnou červenou kartu po zakopnutí míče. Je třeba uznat, že soupeř byl po většinu utkání fotbalově lepším týmem, nicméně naše mužstvo dokázalo zápas vyhrát, a to především díky velké bojovnosti a houževnatosti.

Letní příprava:

26.7.2015 Černice - Štěnovice    5:0 (1:0)
1.8.2015   Letná - Štěnovice       1:8 (0:5) Papež 5, Volf, Slovák, Knížek J.
9.8.2015   Staňkov - Štěnovice    2:3 (1:1) Hostačný, Nový (pen), Knížek L.
16.8.2015 Štěnovice - Merklín     6:2 (1:2) Boček Michal 2, Barnáš, Krásný, Nový (pen), Jůza