17. kolo

Přeštice B - Štěnovice 0:3 (0:1)

Branky: 44. Kastelic, 81. a 84. Týml

Protivínský - Will, Švec, Boček, Štěrba (87. Haišman) - Kastelic, Barnáš, Volf, Belan - Fremr (80. Tovstyj), Týml

První jarní vítězství se nám povedlo přivézt ze hřiště přeštické rezervy, která je v tabulce na druhém místě. Ačkoliv výsledek vypadá poměrně jednoznačně, tak se jednalo o vyrovnané utkání. Vedení se nám povedlo získat těsně před poločasem po úniku Olivera Kastelice. Soupeř měl nejlepší pasáž během prvních patnácti minut druhé půle, kdy nás dokázal zatlačit. Standa Protivínský i naše obranná čtveřice ale všechny nebezpečné situace zvládli na výbornou. Během druhého poločasu jsme si vytvořili několik brejkových situací a nakonec se nám povedlo i dva rychlé protiútoky zúročit brankou, kdy naše vedení navýšil dvěma góly Vašek Týml.

16. kolo

Štěnovice - Starý Plzenec 0:2 (0:2)

Protivínský - Nikolov (78. Boček Mil.), Will, Boček Mich., Štěrba - Kastelic, Barnáš, Volf, Belan - Boček Mich., Týml (82. Tovstyj)

S lídrem soutěže jsme neodehráli špatný zápas, ale bohužel v koncovce jsme byli naprosto impotentí a gól bychom asi nedali ani kdybychom hráli do půlnoci. Soupeř nám dal dva góly během první půle po protiútocích, kdy vždy po centru ze strany dávali hostující útočníci góly z hranice malého vápna. Bodově jsme tedy vyšli podruhé naprázdno. Příští týden míříme na hřiště Přeštic, kde nás nečeká rozhodně nic lehkého.

15. kolo

Žákava - Štěnovice 4:0 (2:0)

Protivínský - Fremr, Will, Švec, Štěrba (76. Tovstyj) - Kastelic, Barnáš, Volf, Belan - Boček, Týml (83. Fink)

Na hřišti neoblíbené Žákavé jsme bohužel ani tentokrát nepřekročili svůj stín a odjeli jsme s vysokou porážkou 4:0. V prvním poločase jsme dostali dva góly hlavou po trestném kopu, respektive rohovém kopu, kdy jsme nebyli důrazní při pokrytí hlavičkujících protihráčů. Druhý poločas žádný obrat nepřinesl, naopak jsme dostali další dva góly po rychlých protiútocích soupeře. Nezbývá než hodit tento zápas za hlavu a soustředit se na další zápas, kdy doma přivítáme lídra soutěže ze Starého Plzence. Prvních několik minut si na své konto připsal v mistrovském utkání teprve patnáctiletý Tomáš Fink. Zároveň budeme doufat, že se nám na další utkání začnou do týmu vracet někteří hráči z naší početné marodky - Krásný, Haišman, Nikolov či Dolejší. V případě Grasla a Salaby bude bohužel pauza mít delšího trvání.

14. kolo

Štěnovice - Chotěšov 1:1 (0:0) p.k. 6:7

Branka: 65. Volf

Protivínský - Will, Boček, Švec, Štěrba - Kastelic (65. Nikolov), Barnáš, Volf, Belan - Krásný, Týml

První jarní zápas jsme odehráli s běhavým a dobře kombinujícím týmem Chotěšova. Hosté měli v úvodním poločase mírnou převahu, obě mužstva měly po jedné šanci. Ve druhém poločase se nám povedlo po zaváhání hostující obrany dostat se do vedení po ráně Pavla Volfa. Pojistku měl poté na kopačce Tomáš Belan, nicméně minul. Hosté si vypracovali během druhé půle také několik zajímavých situací před naší brankou a deset minut před koncem se jim povedlo i po zásluze vyrovnat, kdy po centru z levé strany skóroval hostující útočník. Remíza je vzhledem k vývoji utkání spravedlivá. Penalty byly poměrně dlouhou přetahovanou, nicméně nakonec jsme již pošesté v této sezóně odešli z této dovednostní soutěže poraženi.