Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výsledky JARO 2015

30. 3. 2015

24. kolo 15.6.2015

Spálené Poříčí - Štěnovice 4:1 (2:1)

Hebr – Štěrba, Barnáš, Jůza (80. Stuchl), Fremr – Papež, Nový, Volf (82. Hucl), Bezdíček (75. Miloš Boček) – J. Knížek (72. Lodl), L. Knížek

Branka: 45. Volf

V závěrečném utkání jsme podlehli ve značně kombinované sestavě týmu Spáleného Poříčí 4:1. Jediný náš gól vstřelil těsně před poločasem Pavel Volf. Ač je výsledek poměrně jednoznačný, je škoda toho, že jsme nedokázali proměnit alespoň některé z velkého množství šancí, do kterých jsme se dostali nebo které nám soupeř umožnil svými chybami.

Sezónu jsme tak zakončili na 11. místě, což je nejhorší umístění za čtyři roky, kdy hrajeme 1.B třídu. Po šesti jarních kolech jsme byli dokonce na třetím místě, nicméně v posledních šesti utkáních jsme nedokázali získat ani bod a tím pádem jsme se propadli až na již zmíněné 11. místo. Základem budoucího neúspěchu byla již zimní příprava, kterou poctivě absolvovala pouze zhruba polovina kádru. Zároveň po třech vítězstvích nad týmy Měčína, Přeštic „B“ a Chlumčan, kdy jsme věděli, že jsme již zachráněni, přišlo celkové uspokojení. Polevilo se na trénincích, příprava na zápas nebyla vždy taková, jaká by měla být, a nasazení v zápase samotném bylo často hodně pod možnostmi některých hráčů. Zároveň se také ukázalo, jak naší hře na jaře chyběli hráči jako Tomáš Belan a Martin Dolejší, kteří naší hře dávali na podzim potřebnou kvalitu a byli schopni i nepříznivě se vyvíjející zápasy otočit na naši stranu.

Pozitivem jarní sezóny byly výkony některých mladých hráčů a jejich postupné zapracovávání do sestavy A-týmu. Pavel Štěrba (17 let) se zabydlel v základní sestavě na pozici krajního obránce. Jeho sebevědomé výkony jsou velkým příslibem. Luboš Knížek (16 let) zatím pouze dostřídával, ale v posledním utkání, kdy nastoupil poprvé v kariéře v základní sestavě, odehrál velmi dobré utkání.

Za nepovedeným koncem sezóny musíme udělat tlustou čáru. Již během jarní sezóny jsme se začali intenzivně připravovat na nový ročník soutěže. Do nové sezóny vstoupíme s novým a zkušeným trenérem. Pravděpodobně bude potřeba tým okysličit jedním až dvěma hráči.

Závěrem chceme poděkovat především těm fanouškům, kteří nás vydrželi podporovat i přes nepovedený závěr až do samotného konce soutěže. Uděláme vše pro to, abychom se v příští sezóně pohybovali co nejblíže místům, kde jsme se objevovali v prvních dvou sezónách po našem postupu do 1.B třídy.

Hráč utkání: Luboš Knížek

23. kolo 6.6.2015

Štěnovice – Starý Smolivec 1:4 (0:1)

Stuchl – Štěrba, Barnáš, Michal Boček, Fremr – Papež, Nový, Krásný (75. Lodl), Volf – J. Knížek (80. L. Knížek), Jůza

Branka: 60. Papež

Závěr sezóny nás potkal v naprostém útlumu, vyvrcholením našich neúspěchů byl domácí kolaps s týmem Starého Smolivce. Ač jsme drželi míč častěji na kopačkách, směrem dopředu jsme byli opět celkem neškodní. Bohužel po naší hrubce jsme dovolili hostům ve zhruba 30. minutě otevřít skóre utkání.

Ve druhé půli se nám povedlo vyrovnat, a když už to vypadalo, že je pouze otázkou času, kdy dáme druhý gól, tak jsme opět chybovali před naší brankou a soupeř se opět dostal do vedení. Zbytek utkání jsme odehráli v totálním „rozložení“ a ještě dvakrát jsme inkasovali.

Nezbývá nám, než se ctí odehrát poslední utkání sezóny příští týden ve Spáleném Poříčí. Za nepovedeným koncem sezóny musíme udělat tlustou čáru, přes léto nás čeká spousta práce.  

Hráč utkání: Kuba Papež

22. kolo 30.5.2015

Strážov - Štěnovice 2:0 (1:0)

Hebr – Štěrba, Barnáš, Miloš Boček (30. Hostačný), Fremr – Papež, Nový, Krásný, Volf – J. Knížek (75. L. Knížek), Michal Boček

ČK: 80. Krásný

Bohužel ani ve Strážově jsme nebyli schopni zastavit naší černou sérii proher.

Domácí na nás v úvodu vletěli a po sérii několika šancí otevřeli hned v 6. minutě skóre, kdy si domácí útočník naběhl mezi stopery a překonal Vaška Hebra. Utkání se poté sice vyrovnalo, ale hrálo se prakticky bez vyložených příležitostí na obou stranách.

Ve druhé půli jsme se snažili dobývat hostující branku kombinační hrou, nicméně dostali jsme se pouze do jedné vyložené šance, kdy Pavel Volf ve velké příležitosti zamířil pouze do náruče hostujícího gólmana. Zhruba čtvrt hodiny před koncem přidali druhý gól domácí, kdy jejich hráč proměnil samostatný únik. V závěru dostal ještě druhou žlutou Martin Krásný.

Zklamání po čtvrté prohře v řadě je velké. Je nutné zvládnout poslední domácí zápas příští týden, kdy hrajeme s mužstvem Starého Smolivce, které je v tabulce o bod za námi.

Hráč utkání: Jarda Fremr

21. kolo 23.5.2015

Štěnovice - Žákava 0:2 (0:1)

Stuchl – Štěrba, Růt, Michal Boček, Fremr – Papež, Nový, Krásný (60. Jůza), Volf – J. Knížek (45. Dolejší), Hostačný (85. L. Knížek)

Utkáním se Žákavou jsme bohužel prodloužili sérii porážek na tři zápasy v řadě, zároveň jsme v těchto utkáních nedokázali ani vstřelit branku.

V poměrně nezáživné první půli měli o něco častěji míč na kopačkách hosté, a to především díky tomu, že se snažili více kombinovat než my. My jsme si situaci často ulehčovali pouze nákopy na naše útočníky. Jediný gól první půle padl po naší hrubce, kdy Radkovi Růtovi nevyšla malá domů a místo toho „namazal“ soupeři. Na naší straně měl největší šanci Jirka Knížek po nahrávce za obranu hostů, nicméně svůj samostatný únik zakončil pouze střelou do brankáře.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivně, Pavel Volf ale ve slibné šanci pouze rozvlnil boční síť a Kuba Papež po krásném průniku Martina Dolejšího byl ve vyložené šanci přistrčen a pouze překopl branku hostů. Ve druhé půli byla na mužstvu sice vidět snaha utkání otočit, bohužel naše koncovka je v posledních utkáních vskutku katastrofální. Zhruba 7 minut před koncem hosté proměnili trestný kop cca 3 metry za velkým vápnem a o osudu utkání tím bylo rozhodnuto.

Příští týden nás čeká mužstvo Strážova, které je sedm bodů za námi. Nám nezbývá, než toto utkání zvládnout a tím si zajistit záchranu v soutěži.

Hráč utkání: Michal Boček

20. kolo 16.5.2015

Chanovice - Štěnovice 3:0 (2:0)

Stuchl – Štěrba, Barnáš, Michal Boček, Fremr – Papež, Nový (77. Lodl), Krásný, Růt – J. Knížek (60. L. Knížek), Volf

ČK: 70. Růt

V Chanovicích jsme nastupovali k utkání se soupeřem, který se pohybuje ve středu tabulky jako my. K utkání jsme dorazili jak s řadou absencí v kádru, tak i s minimem funkcionářů a fanoušků. Trenér musel mávat, asistent trenéra byl připraven hrát, a tak na lavici zbyl z funkcionářů pouze vedoucí mužstva Radek Papež. Utkání se nám bohužel vůbec nepovedlo a nakonec jsme odjeli s jednoznačnou porážkou.

Utkání se přitom nezačalo vyvíjet špatně, hned v první minutě se ve vyložené šanci ocitl Pavel Volf. Ještě zhruba prvních 15 minut jsme měli častěji míč na kopačkách a vše vypadalo poměrně optimisticky. Bohužel poté jsme se přizpůsobili hře soupeře a zhruba od 20. minuty domácí začali mít více šancí. Jejich aktivita také vyústila v první gól ve zhruba 30. minutě a poté jsme ještě obdrželi klasický „šatňák“ v poslední minutě první půle.

Ve druhé půli jsme se sice několikrát dostali do zajímavých situací, ale gól jsme nevstřelili. Naopak 10 minut před koncem domácí potrestali naši chybu v rozehrávce ve středu hřiště a do otevřené obrany přidali třetí gól.

Nechci, aby to vyznělo jako prázdné fráze, ale v dalších zápasech je nutné zlepšit přístup nejen k utkání, ale i k přípravě na zápas. Při zápase samotném musíme výrazně zvýšit nasazení. Bohužel zápas v Chanovicích rozhodně neměl z naší strany parametry, které by mělo předvádět mužstvo hrající 1.B třídu. Na druhou stranu hlavu vzhůru, je nutné zvládnout hlavně zbývající dvě utkání doma.

Hráč utkání: z hráčů nikdo, jinak rodina Martina Barnáše (jediní naši fanoušci na utkání)

19. kolo 9.5.2015

Štěnovice - Košutka 0:2 (0:0)

Hebr – Štěrba, Barnáš, Michal Boček, Fremr – Papež, Nový, Krásný (75. Kehár), Volf – J. Knížek (80. L. Knížek), Jůza (77. Lodl)

ČK: 75. Barnáš

Po sérii tří vítězných utkání jsme doma přivítali lídra z Plzně - Košutky. K utkání jsme neměli k dispozici z různých důvodů několik hráčů - Miloše Bočka, Vaška Hostačného, Radka Růta a ani navrátilce do minulého utkání Martina Dolejšího.

Mladý a pohyblivý tým hostů držel v prvním poločase častěji míč na svých kopačkách, nicméně do příležitostí jsme hosty nepouštěli. Během první půle se dostal do slibné pozice pouze Jirka Knížek, který dokázal obejít i hostujícího gólmana, ale z velmi složité situace branku netrefil. Hosté měli jednu zajímavou situaci, ale křížnou střelu hostujícího hráče vyrazil Vašek Hebr.

Hned na začátku druhého poločasu přišla rozhodující situace celého utkání. Centrovaný tečovaný balón našel zcela nepokrytého útočníka hostů na rohu malého vápna a ten s přehledem uklidil míč do naší branky. Hosté pak celkem s přehledem bránili svůj náskok a vyráželi k nebezpečným protiútokům. V 75. minutě dostal Martin Barnáš velice přísnou druhou žlutou kartu a utkání jsme tak dohrávali v oslabení. Posledních 15 minut jsme hráli vzhledem k nepříznivému stavu pouze na tři obránce. Největší šanci na vyrovnání měl Pavel Volf, nicméně jeho trestný kop z hranice velkého vápna skončil mimo. Poté ještě hlavičkoval Michal Boček a z dálky střílel Petr Lodl, ale tyto pokusy si cestu do branky nenašly. V poslední minutě utkání si pak za naši otevřenou obranu naběhl hostující útočník a s přehledem uklidil míč podruhé do naší sítě.

Po třech vítězných utkáních jsme tak zůstali bez bodového zisku. Doufáme, že se příští týden zase navážeme na bodové zisky z předchozích utkání, a to i přes to, že zajíždíme k těžkému utkání do Chanovic, kde domácí hostujícím týmům body rozhodně nerozdávají.

Hráč utkání: Jakub Papež

18. kolo 2.5.2015

Štěnovice - Chlumčany 1:0 (0:0)

Stuchl – Štěrba (45. Dolejší), Miloš Boček, Michal Boček, Fremr – Papež (88. Růt), Nový, Krásný (70. Jůza), Barnáš – Volf (42. J. Knížek), Hostačný (87. Kehár)

Branka: 86. Dolejší z PK

První květnovou sobotu k nám zavítal tým z nedalekých Chlumčan, který ještě loni hrál 1.A třídu. Po výhře v Přešticích v minulém kole jsme chtěli tyto přivezené body potvrdit i v domácím utkání. Poprvé na jaře jsme měli k dispozici kompletní kádr, do sestavy se vrátil i ve druhé půli nastoupivší Martin Dolejší.

Stejně jako minulý týden v Přešticích, i tento zápas nabídl na jedné straně hodně tvrdých osobních soubojů, na straně druhé minimum gólových příležitostí. Během první půle jsme ohrožovali branku soupeře především střelami z uctivé vzdálenosti, přičemž nejpovedenější byly pokusy Pavla Volfa a Martina Barnáše. Slibný průnik Kuby Papeže byl zastaven sporným zákrokem na hranici pokutového území. Největší příležitost tak měli nakonec hosté, ale trestný kop z hranice vápna poslal hostující kapitán mimo branku Vaška Stuchla.

Druhý poločas pokračoval v kolejích prvního, nejnebezpečnější situace vznikaly před oběma brankami především po rohových a trestných kopech. Když už utkání směřovalo k vzhledem k vývoji utkání zasloužené remíze, pronikl do vápna důrazný Michal Boček a hostující hráč poměrně nešikovně šel do vysokého balonu zdviženou nohou a kopnul Michala do hlavy. Rozhodčí tak ukázal na značku pokutového kopu, který bezpečně proměnil navrátilec do sestavy Martin Dolejší. Hosté vrhli v posledních minutách vše do útoku, největší příležitost měl ale na druhé straně Jirka Knížek, nicméně jeho dalekonosnou střelu dokázal hostující gólman odkopnout těsně před brankovou čárou.

Podařilo se nám tak urvat tři důležité body do tabulky soutěže. Dalším pozitivem je i to, že jsme poslední dva zápasy neinkasovali a k dispozici byli i všichni hráči z kádru. Příští týden čeká náš tým velká výzva, kdy do Štěnovic zavítá suverénní lídr soutěže, tým Košutky. Ještě před tím odehrajeme ve čtvrtek přátelské utkání proti plzeňským hokejistům (na hřišti u jezu od 17:00). Všichni fanoušci jsou na tato utkání srdečně zváni!

Hráč utkání: Michal Boček

 

17. kolo 26.4.2015

Přeštice „B“ - Štěnovice 0:2 (0:0)

Stuchl – Štěrba (75. Lodl), Miloš Boček, Růt, Fremr – Papež (84. Kehár), Volf, Krásný, Barnáš – J. Knížek (60. Jůza), Hostačný (85. L. Knížek)

Branky: 66. J. Knížek, 83. Volf

K nedělnímu dopolednímu utkání jsme zajížděli na hřiště rezervy Přeštic. K utkání jsme nastoupili oslabeni o Honzu Nového a Michala Bočka. Utkání se hrálo na lehce podmáčeném terénu za občasného deště.

Utkání nabídlo pouze málo gólových šancí. Domácí se snažili prosadit především kolmými přihrávkami na rychlé útočníky za naši obranu. My jsme hráli ze zabezpečené obrany a snažili jsme se vyrážet k rychlým protiútokům. V prvním poločase stojí za zmínku dvě akce: trestný kop Pavla Volfa, který zlikvidoval domácí brankář a průnik Kuby Papeže, po kterém Jirka Knížek v tísni nedokázal dorazit míč do odkryté brány.

Urputný a bojovný fotbal pokračoval i ve druhé půli. V 66. minutě se výborně ve středu hřiště uvolnil Martin Krásný a našel svojí přihrávkou Jirku Knížka, který přehodil z poza vápna svojí levačkou vybíhajícího domácího gólmana. Domácí se poté snažili tlačit více dopředu, ale bohužel pro ně bez jakéhokoliv efektu. Naopak v 83. minutě vystřelil z dálky Martin Krásný, domácí gólman pouze vyrazil míč a dobíhající Pavel Volf uklidil balón do odkryté branky.   

Utkání jsme vyhráli zaslouženě, domácí tým si během celého zápasu nedokázal vytvořit vyloženou gólovou šanci.

Hráč utkání: Martin Barnáš

 

16. kolo 18.4.2015

Štěnovice – Měčín 4:1 (2:0)

Stuchl – Štěrba (85. Lodl), Michal Boček, Miloš Boček, Fremr (75. Růt) – Papež, Nový, Krásný (69. Kehár), Barnáš – Volf (80. L. Knížek), Hostačný (79. Bezdíček)

Branky: 25. Nový, 38. Volf, 54. Krásný, 64. Volf

V utkání hraném o šest bodů se začalo z obou stran nervózně a nikdo nechtěl udělat chybu. Hosté měli ze začátku utkání balón častěji na kopačkách a hrozili především ze standartních situací. Ve 25. minutě jsme se z rychlého protiútoku dostali do vedení, když se trefil Honza Nový. Po této brance jsme převzali iniciativu a hosty jsme k ničemu nepouštěli, naopak ve 38. minutě po faulu na Pavla Volfa nařídil rozhodčí pokutový kop, který sám postižený proměnil a stanovil poločasový výsledek.

Do druhého poločasu jsme nastoupili aktivně a dostávali jsme se i do šancí, které jsme dokázali i proměnit. V 59. minutě se nádherně trefil z přímého kopu (18 m) Martin Krásný a o deset minut později upravil Pavel Volf po nedorozumění hostujícího brankáře a obránce na 4:0. Po této brance jsme nasadili do hry všechny náhradníky a utkání jsme kontrolovali. V 87. minutě jsme ještě dovolili hostům výsledek upravit na konečných 4:1. Utkání jsme vyhráli zcela zaslouženě a snad to bude dobrý odrazový můstek k dalším výkonům.

Hráč utkání: Pavel Štěrba

15.kolo 12.4.2015

Mochtín - Štěnovice 3:1

Sestava: V. Hebr (68. V. Stuchl) - P. Štěrba , M. Barnáš , M. Boček (80. R. Kehár) , J. Nový - J. Fremr (73. J. Růt) , V. Hostačný , P. Volf - J. Papež ,  J. Knížek

 

Do utkání jsme vstoupili daleko lépe než domácí , které jsme prakticky k ničemu prvních 20. minut nepustili. Po té jsme dali regulérní branku, když míč od břevna skončil jednoznačně daleko za brankovou čarou v brance Mochtína. Dle vyjádření rozhodčího to ze svého pohledu neviděl a pomezní rozhodčí prý ho na to neupozornil. Další brance v síti domácích po střele Jirky Knížka stála opět nastřelená tyč. Po neuznané brance hráči znervózněli, chybovali a z protiútoku jsme poprvé inkasovali . Do koce první půle to již bylo prakticky bez šancí. V druhém poločase jsme byli opět aktivnější než domácí . V 51.minutě, jsme byli blízko k vyrovnání , kdy střela Knížka skončila těsně vedle branky domácích. Další příležitost se zrodil po dělovce z dálky z kopačky Pavla Volfa a ta opět skončila na tyči. Štěstí na straně domácích, naše smůla a pak jsme si museli vypít kalich hořkosti až do dna. Dvě naše hrubky v rozmezí dvou minut rozhodly o tom, že dva takto slepené góly prakticky rozhodly tento zápas. I když se naši se snažili, bylo prakticky rozhodnuto. Branka Jirky Knížka, kterého hodnotíme jako nejlepšího našeho hráče již stačila pouze na korekci výsledku." Nejlepší hráč : Jiří Knížek.:


14. kolo 4.4.2015 
 

Štěnovice – Dlouhá Ves 0:2 (0:1)            FOTO               


Sestava: Stuchl – Barnáš, Boček Michal, Boček Miloš (75. Kehár), Fremr (85. Knížek L.) – Hostačný, Nový, Krásný, Volf – Jůza (63. Štěrba), Knížek J. (63. Růt)


První domácí zápas jsme odehráli s mužstvem Dlouhé Vsi. Po nepodařeném startu do jarní části v Blovicích jsme chtěli tentokrát dovést utkání ke tříbodovému zisku. Bohužel utkání se nám příliš nevydařilo a prohráli jsme 0:2.
Před utkáním jsme se mimo jiné bavili o tom, že se musíme vyvarovat standartních situací na naší polovině, jelikož soupeř disponuje celou řadou vysokých a zároveň dobře hlavičkujících hráčů. Bohužel to se nám nepovedlo a hned v úvodních minutách jsme čelili několika nebezpečným trestným kopům. V šesté minutě jsme inkasovali po trestném kopu - Miloš Boček šel do souboje s útočníkem hostů a od jeho hlavy se míč odrazil tak nešťastně, že přehodil vybíhajícího Vaška Stuchla. Ve zbytku poločasu se hosté dostali ještě do dvou nebezpečných situací, přičemž jednu na poslední chvíli hasil skluzem Jarda Fremr. Z naší strany byla nebezpečná pouze křížná střela Vaška Hostačného, která ale bohužel minula branku soupeře.
Do druhého poločasu jsme vstoupili s cílem otočit výsledek, a to především za pomoci zvýšené aktivity a většího důrazu. I přes vynaloženou snahu bylo ale naše počínání víceméně jalové. Zhruba v polovině druhého poločasu naopak před naším velkým vápnem Jarda Fremr fauloval hostujícího útočníka a z následného trestného kopu jsme inkasovali podruhé. Ve zbytku zápasu zaujal už pouze trestný kop Pavla Volfa a v nastaveném čase hlavička Radka Růta z malého vápna těsně nad branku.
Hosté zvítězili zcela po zásluze. Zlepšených výsledků v následujících utkání můžeme dosáhnout pouze tvrdou prací, a to jak na trénincích, tak i v mistrovských utkáních.
Hráč utkání: Martin Barnáš

 

 


13. kolo 28.3.2015
 

Blovice – Štěnovice 4:0 (1:0)


Sestava: Stuchl – Růt, Boček Michal, Boček Miloš (55. Knížek J.), Fremr – Papež, Nový, Volf (80. Kehár), Barnáš – Jůza (65. Hostačný), Krásný


K prvnímu jarnímu zápasu jsme zajížděli na hřiště Blovic, které se díky kontumaci několika zápasů propadli z čelních příček až do spodních pater tabulky. Jarní část sezóny jsme zahájili s novým trenérem, ale také bez Tomáše Belana a Martina Dolejšího. Na podzim jsme s tímto soupeřem prohráli 3:1 na domácí půdě.
Domácí měli během prvního poločasu častěji míč na kopačkách, ale do výraznější šance se dostali pouze jednou, a to po rychle zahraném autu v prvních deseti minutách. Z naší strany stojí za zmínku trestný kop, který zakončoval Michal Boček vedle branky. Když už se zdálo, že první poločas skončí bez branek, tak v poslední minutě prvního poločasu v souboji ve vápně přepadl domácí hráč přes našeho obránce a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Ten domácí hráč bez problémů proměnil.
Do druhého poločasu jsme vstoupili s cílem utkání minimálně vyrovnat, nicméně po 15 minutách druhé půle se protáhl hbitý domácí útočník kolem našeho obránce, předložil míč před bránu, kde již domácí útočník neměl problém trefit odkrytou bránu a bylo to 2:0. Poté jsme se snažili se více tlačit dopředu, ale domácí byli nekompromisní a dvakrát nás ještě vytrestali. Poprvé využili naší kostrbaté rozehrávky a podruhé si naběhl za obranu rychlý domácí útočník a přehodil vybíhajícího Vaška Stuchla. Zřejmě největší šanci na korekci skóre měl Pavel Volf, ale jeho střelu na vzdálenější tyč domácí gólman nádherným zákrokem zlikvidoval.
Z utkání se tak vracíme bez získaného bodu. Zápas nám ukázal, že je třeba ještě mnohé zlepšovat. Příští týden nás čeká domácí zápas s Dlouhou vsí, kde musíme ukázat větší srdce, abychom získali potřebné 3 body.
Hráč utkání: nikdo