Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přípravné zápasy 2012/2013

28. 7. 2012

Zimní přípravné zápasy:

Dolní Bělá - Štěnovice 1:6 (0:3) turnaj HB

Branky: 3x Tovsyy, 2x Mich. Boček, Dolejší

Sestava: Jánský (70.Kehár) - Fabián (70.Marouš), Pelouch, Růt, Slovák - Dolejší, Malý, Nový (35.Tovstyy), Papež (80.Fabián)  -  Volf,  Boček Mich.

 

 

Štěnovice - Dobříč  4:2  (0:1) turnaj HB

Branky: Volf 2, Tovstyy, Michal Boček

Sestava: Stuchl - Lodl (45.Fabián), Pelouch, Miloš Boček, Růt (45. Hucl) - Dolejší, Malý (45.Tovstyy), Papež   - Nový(60.Malý) - Volf, Michal Boček

Celý první poločas jsme se nemohli pořádně dostat do tempa, chyběla nám přesnější kombinace i důraz v koncovce. Dobříč hrála hlavně na brejky, které měla velmi nebezpečné.

Do druhé půle jsme zamíchali sestavou a soupeře jsme zatlačili před jeho branku, ten sice ještě jednou potrestal naši chybnou rozehrávku, ale poté už jsme hřiště ovládli my a dokolale výsledek otočili.

Štěnovie- Třemošná  5:3  (3:2)  turnaj HB

Branky: Chaluš 2, Dolejší ,Volf, Pelouch

Sestava: Stuchl - Dolejší, Pelouch, MIloš Boček (10.Malý) , Růt  - Hucl(45.Fremr)  Lodl, Volf, Chaluš(70.Fabián) - Nový - Papež

V prvním zápase turnaje jsme narazili na bojovný tým Třemošné,který nám byl velmi vyrovnaným soupeřem a některých pasážích zápasu nás přehrával, naštěstí jsme byli produktivnější v koncovce.Bylo viděl,že jsme do zápasu šli z hrubé zimní přípravy.V příštích zápasech by se naše hra měla snad postupnš lepšit.


 

 

 

Sparta Plzeň -  Štěnovice  0:1  (0:1)  hráno 2 x 30 minut  26.1.2013 UT Senco

Branky : Michal Boček

Sestava: Stuchl - Slovák, Pelouch, Miloš Boček, Růt  - Marouš, Nový, Hucl (30. Winkelhöfer), Malý (45. Fabián), Papež - Michal Boček 

Klasické první jarní přípravné utkání plné nepřesností,které jsme rozhodli št'astnou brankou v prvním poločase, ve kterém byl soupeř lepší, vytvořil si několik šancí.

V druhém poločase jsme to byli naopak my, kdo určoval tempo zápasu a vytvořili si několik šancí.

 

Podzimní zápasy:

Chodský Újezd - Štěnovice 1:4 (0:2)

Branky: 2x Winkelhofer, Miloš Boček, Tovstyy

Sestava: Stuchl - Slovák, Miloš Boček, Pelouch, Fremr - Chaluš, Nový, Pavel Volf (65. Tovstyy), Winkelhofer - Krásný, Knížek (25. Stanek)

První půlka zápasu byla docela vyrovnaná, ikdyž pravda - neodpustili jsme si patnácti-minutový herní výpadek. Jinak jsme domácí na šance celkem přehrávali, ikdž okénka v obraně se samozřejmě také našli. Stinnou stránkou bylo zranění Jirky Knížka, snad se dá brzy do kupy. Ve druhém poločase jsme už kontrolovali hru a podnikali nebezpečné brejky. Za stavu 4:0 jsme trošku zvolnili a dovolili domácím zkorigovat výsledek.

 

Baník Zbůch - Sokol Štěnovice 4:2 (0:2)

Branky: Stanek z penalty, Krásný

Sestava: Stuchl - Dolejší, Růt, Stanek, Fremr - Jodl, Nový, Miloš Boček, Winkelhofer - Krásný, Tovstyy

Střídali: Knížek

Ve vyrovnané první půlce zápasu jsme se dostali do dvoubrankového vedení po proměněné penaltě Stankem a rychle (a hlavně chytře) rozehrané stadartce a zakončení Martina Krásného. Domácí měli pár šanci, ale chyběl jim potřebný důraz v zakončení. To, co se pak stalo po přestávce se snad nedá nazvat ani katastrofou, to bylo hrůza, horor. Během pěti minut jsme dostali tři branky po neskutečných chybách a nedůrazu. Totálně jsme odpadli. Nakonec byl zápas po hromadné potyčce předčasně ukončen. Byl to hrozný výkon, ze kterého bychom si měli vzít ponaučení. Je to stále "jen" příprava a důležitý zápasy teprve přijdou. Ten první ve Starém Smolivci je však za rohem. Měli bychom začít ještě více makat a hlavně být tou partou, kterou jsme byli v loňské sezóně. Fotbal je kolektivní hra a podle toho by to také mělo vypadat.

Slavoj Stod - Sokol Štěnovice 3:0 (2:0)

Sestava: Jánský - Mangl, Pelouch, Růt, Fremr - Jodl, Winkelhofer, Pavel Volf, Nový - Knížek, Michal Boček

Střídali: Tovstyy, Slovák, Miloš Boček

I druhé utkání v přípravě na novou sezónu jsme prohráli. Opět nám byl soupeřem tým z krajského přeboru, tentokrát Slavoj Stod. Zápas se hrál na krásném hřišti v Hradci u Stoda za úmorného vedra. Stod na nás od začátku vlítnul, a my jsme nevěděli kam dřív skočit. Byli jsme druzí v osobních soubojích, "zdobil" nás nedůraz, nepřesnosti a málo pohybu. Stod skóroval v prvním poločase dvakrát - dvakrát z rohového kopu. První branku si dal Petr Winkelhofer, druhý gól už dal samotný hráč Stodu. Měli jsme ale opravdu štěstí, že jsme inkasovali jen dvakrát. Stod měl několik dobrých brankových příležitostí, ale žádnou neproměnil.

Druhý poločas už byl o něco lepší, trenér Stoda promíchal sestavou a hra se trošku vyrovnala. A šance jsme měli i my. V té největší se dvakrát ocitl Michal Boček, ale nedal. Stod se také nenechal zahambit - také měl několik dobrých šancí, ale Honza Jánský byl proti. V poslední minutě ještě udělal chybu v rozehrávce jinak výborně hrající Filip Pelouch a náš soupeř se trefil potřetí. Výsledkem 3:0 zápas skončil. Stod zvítězil zcela zaslouženě. Podle mého názoru byl mnohem lepší než ZČE, ačkoliv nám uštědřil menší výprask.

 

SK ZČE Plzeň - Sokol Štěnovice 6:0 (3:0)

Sestava: Stuchl - Slovák, Mangl, Chaluš, Fremr - Jodl, Miloš Boček, Nový, Pavel Volf - Knížek, Winkelhofer

Střídal: Tovstyy

První přípravné utkání na novou sezónu mají štěnovičtí muži  za sebou. Soupeřem jim byl tým hrající krajský přebor SK ZČE Plzeň. Favorit byl jasný, a také svou roli potvrdil. Prvních 25 minut ale bylo vyrovnaných. Štěnovičtí dokonce měli tři gólové příležitosti. Ovšem ani jednu z nich neproměnili. A tak přišel trest. Po nedorozumění Pavla Volfa a Jardy Fremra se dostal domácí hráč do šance a se štěstím "kuchlem" propálil bezmocného Václava Stuchla - 1:0. Druhá branka přišla v zápětí. Štěnovice ztratily míč ve středu hřiště a plzeňský tým rychlý brejk bezpečně proměnil. O chvíli později to bylo již 3:0 - to když domácí sehráli skvěle rohový kop. První poločas měl dvě rozdílné tváře. Prvních 25 minut bylo opravdu vyrovnaných, možná měli štěnoviští hráči více ze hry. Pak ale přišel první gól a po zbytek prvního dějství jsme se jenom bránili.

Druhý poločas jsme začali stejně jako ten první. Celkem solidní hrou a šance také nechyběli. Sám na branku po hrubé chybě domácí obrany pelášil Igor Tovstyy, ale zbytečně se vytlačil  do úhlu a domácí brankář jeho ránu lapil. Hned poté jsme inkasovali počtvrté. Domácí hráč si z naší obrany udělal "dobrý den" a nádherně  přeloboval našeho brankáře. Pátá branka v naší síti přišla hned v zápětí. Po chybě Petra Chaluše si domácí borec vychutnal Vencu Stuchla a propálil ho jesličkami. Poslední branku dali domácí v závěru z penalty. To když fauloval  Martin Mangl. V závěru mohl skórovat ještě kapitán Petr Chaluš po skvělé přihrávce Miloše Bočka, ale levačkou jen tesně minul.

Výsledek 6:0 je pro Štěnovice krutý, ikdyž porážka je samozřejmě zasloužená. Rozhodli  individuální a týmové chyby, a také neproměnování šancí.