Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podzim 2014 - výsledky

17. 8. 2014

13.kolo  15.11.2014

Štěnovice  – Spálené Poříčí  3:1 (1:0) 

 Sestava : Stuchl (90.Hucl) – Barnáš,Michal Boček,Fabián,Dolejší –  Papež (77.Jůza),Miloš Boček,Belan (81.Lodl),Nový  – Volf,Hostačný (61.Fremr)

Branky: 5.M.Dolejší,67.J.Fremr,80.T.Belan

Žluté karty : 54.Papež,66.Michal Boček,83.P.Lodl

 

     V posledním podzimním kole jsme přivítali na svém hřišti velice kvalitního a ambiciózního soupeře,který k nám přijel ze Spáleného Poříčí.Byli jsme si vědomi důležitosti utkání a dobře jsme věděli,že v případě tříbodového zisku můžeme přezimovat na velice lichotivém druhém místě.Pokyny byly jednoduché,hrát jednoduše,balón dávat rychle od nohy a při ztrátě míče okamžitě napadat a především důraz v každém souboji.Začátek utkání rychle ukázal,že obě mužstva chtějí hrát fotbal a hra se přesouvala na obě strany.Již ve 4.minutě jsme se dostali do zajímavé šance,Kuba Papež nacentroval na Vencu Hostačného,který zakončil jen do gólmana hostí.V 5.minutě již zahřmělo,MichalBoček zahrával trestný kop skoro z poloviny hřiště,poslal prudký centr do vápna,kde se balón nadzvedl a doputoval na volného Martina Dolejšího,který z první balón uklidil do sítě,vedeme 1:0.Po této brance se hosté nadechli k náporu a snažili se rychle skóre vyrovnat,hrozili především z rohových kopů a trestných kopů po kterých létaly do vápna nebezpečné balóny,Venca Stuchl v brance si s nimi však poradil a bezpečně je stahoval do své moci.V 16.minutě jsme předvedli rychlou kombinaci po levé straně do které se zapojil Honza Nový a Martin Dolejší,tan byl před zakončením odstaven od balónu a nestačil proto zakončit.V 19.minutě Martin Dolejší kvalitně zahrál trestný kop,střela ale skončila těsně vedle.V těchto momentech se hrál vyrovnaný a velice kvalitní fotbal a to proto,že jak hosté tak i my jsme chtěli hrát.Ve 23.minutě předvedli hosté nebezpečný útok,centr do vápna však Venca bezpečně stáhl do své moci,o minutu později opět hrozili hosté a balón,který propadl za naší obranu poslali hodně nad branku.Největší šanci měli hráči z Poříčí ve 30.minutě,po naší chybě,malou domů,kterou měl Venca Stuchl odpálit,kupodivu obcházel soupeře a při tomto manévru balón ztratil,hostující hráč zakončoval do prázdné branky kde balón vyhlavičkoval Míra Fabián,druhá rána mířila naštěstí těsně vedle.Po této šanci hostí jsme se dostali pod velký tlak a to z toho důvodu,že jsme při každém doteku s balónem zmatkovali a snažili jsme se ho jen někam odpálit,nebyli jsme schopni balón podržet a nebo rozkouskovat hru abychom se uklidnili.Naštěstí jsme vše přečkali bez úhony.Ve 36.minutě se hbitě uvolnil Tomáš Belan a z dálky vyzkoušel štěstí,rána jen těsně minula branku.To jsme se již vzpamatovali a hru vyrovnali,konec prvního poločasu se již odehrál bez nějakého vzrušení a do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0.

     O přestávce jsme kladli důraz na klid a poctivou práci,do středu zálohy jsme přesunuli Pavla Volfa z útoku se snahou zahustit střed a nedat soupeři prostor ke kombinaci.Nástup do druhého poločasu měli lepší hosté,balón měli pod kontrolou většinu času a my jsme se v podstatě jen bránili.Naštěstí jsme soupeře nepouštěli do šancí a nijak nás neohrožovali.Jedinou šanci měli hosté v 64.minutě,to po hezké narážečce vyslali nebezpečnou střelu,Venca Stuchl ji však vytlačil na roh.V těchto momentech nás hodně držela obrana v čele s Mírou Fabiánem,který skvěle organizoval obranu a Michalem Bočkem,který odebíral soupeři balóny a navíc je skvěle rozehrával.Tlak hostí trval dvacet minut a ukončili jsme ho stylově,v 67.minutě vybojoval ve středu hřiště Honza Nový balón a poslal ho na Jardu Fremra,který nahradil Vencu Hostačného,Jarda postupoval na branku a z dvaceti metrů vyslal na gólmana hostí svojí životní ránu,která zapadla přes brankáře za tyč a my vedeme 2:0.Po této brance hosté prakticky odešli ze hřiště a začali jsme znovu hrát my.V 71.minutě jsme předvedli další lahůdku na tři doteky,Michal Boček poslal nádherný křížný balón na Martina Dolejšího,který ho posunul na Honzu Nového do tutovky,jeho ránu gólman zneškodnil.O dvě minuty nato jsme znovu zahrozili,Kuba Papež prošel po pravé straně až na hranici vápna a poslal přihrávku na Jardu Fremra,který byl na penaltě úplně sám,zradilo ho však zpracování a balón mu odskočil.V 77.minutě se ocitl v další velké šanci Honza Nový po centru od Tomáše Belana,který měl oči,Honza zakončil jen mimo.O dvě minuty déle znova Honza Nový sám na vápně,nebylo mu však souzeno.V téže minutě postupoval Tomáš Belan na gólmana a jednoho obránce,jeho střela se odrazila od brankáře znovu k Tomášovi,který nezpanikařil,položil oba na trávník a pak do prázdné branky upravil bezpečně na 3:0.Po této brance jsme poslali do hry všechny náhradníky a utkání se v podstatě jen dohrávalo,v 84.minutě dostal šanci ještě jednou Honza Nový,ale znovu poslal tutovku do gólmana.Běžela 86.minuta a po nevinné akci hostí odpískal rozhodčí spornou penaltu.Hosté neopovrhli a pokutový kop využili ke snížení na konečných 3:1.

     Odehráli jsme velice kvalitní utkání a tři body,které si odnášíme si určitě zasloužíme.Za bojovnost si zaslouží pochvalu celý kolektiv,který makal jak mohl.Podzimní část soutěže jsme tak zakončili vítězstvím a body,které jsme si připsali znamenají umístění na druhém místě po podzimu což nám dává klid do zimní přípravy a zároveň nás zavazuje pro jarní část ke stejně kvalitním výkonům.

 

Hráč utkání: Michal Boček

 

12.kolo  8.11.2014

Starý Smolivec - Štěnovice   1:0 (0:0)

 Sestava : Stuchl – Barnáš,Michal Boček,Fabián,Dolejší – Papež (83.Růt),Miloš Boček,Volf,Nový – Hostačný (80.Kehár),Fremr (46.Belan)

Branky :

Žluté karty :53.Miloš Boček,62.Papež,81.Volf,88.Dolejší

 

Smolná prohra po jedné střele

     Do dalšího soutěžního utkání jsme nastupovali ve Starém Smolivci na malém a rozmočeném, těžkém hřišti. Podle toho vypadaly i pokyny, hlavně se kladl důraz na bojovnost, která je na takovém hřišti nezbytná. Do utkání jsme vstoupili dobře, a i když se balón často nakopával na obě strany, měli jsme ho častěji pod kontrolou a vytvářeli jsme si šance. Již ve druhé minutě se dostával do slibné příležitosti Venca Hostačný, pronikl do vápna a v momentě kdy již byl sám před gólmanem byl sražen, rozhodčí si netroufl zapískat penaltu proti domácím. Následovala hra kdy balón létal z dálky do vápna na obou stranách, po jednom takovém jsme vytvořili v 7.minutě velký závar před domácí brankou, ale nezakončili jsme. O minutu později vyslal první střelu na branku Honza Nový, ale gólman jí kryl. Až do 15.minuty se nedělo nic zajímavého, v této minutě se pokusili domácí zahrozit, ale s touto střelou si Venca Stuchl v brance poradil. Největší nebezpečí před naší brankou se zrodilo v minutě 17., to Míra Fabián vyzkoušel malou domů pozornost Venci v brance, ten se zaskvěl. V téže minutě vypálil z dálky Pavel Volf, gólman chytil. Stále jsme měli více ze hry, domácí jsme měli prakticky na půlku, ale pořád nepřicházelo uklidnění v podobě branky. Ve 25.minutě se dostal v šestnáctce sám před domácího brankáře Venca Hostačný, ale zakončil nad branku, o minutu později jsme předvedli další slibnou akci, po dlouhém výkopu od Venci Stuchla zatáhl balón Jarda Fremr, narazil Pavlu Volfovi a ten zakončil slibnou akci do obránce domácích. Domácí se snažili hrozit jen z protiútoků, které se snažili zakončovat z každé pozice, naštěstí nijak nebezpečně. Ve 32.minutě zakončil z dálky Martin Dolejší, jen do gólmana, ve 35.minutě dobře zacentroval Kuba Papež, ale znovu chybělo zakončení, ve 39.minutě Pavel Volf z trestného kopu jen těsně minul branku domácích. I proto se do šaten odcházelo za bezbrankového stavu.

     O přestávce jsme  sesnažili uklidnit a znovu jsme nabádali k trpělivosti a hlavně ke střelbě. Do druhého poločasu jsme znovu vstoupili aktivně, běžela 47.minuta a Tomáš Belan umně vnikl do vápna domácích a následný centr si domácí málem sami usměrnili do sítě. O minutu později centroval Martin Dolejší z rohového kopu a Venca Hostačný hlavou jen těsně minul. Ještě v téže minutě předvedl krásný křižný balón Honza Nový na Kubu, ale domácí stačili nebezpečí odvrátit. V 52.minutě znovu Kuba Papež pálí z dálky, gólmanovi balón vypadl, ale dobíhající Venca Hostačný nestačil dorazit. O minutu později nás vystrašili domácí, trestný kop téměř z půlky hřiště rozehráli po zemi a před brankou ho tečoval domácí útočník nad. V těchto momentech jsme přenechali iniciativu zhruba na pět minut domácím, kteří hrozili z dlouhých autových vhazování. V průběhu následných deseti minut jsme znovu hrozili my, Tomáš Belan posílal krásný cent za obranu, Pavel Volf střílel z dálky nad, i Honza Nový střílí nepřesně. V 66.minutě se předvedl znovu Tomáš Belan, pronikl až do vápna, ale k zakončení se znovu nedostal. Až přišel trest, běžela 71.minuta a z nevinné akce domácí útočník napálil z hranice vápna balón tak dobře, že se zastavil až v síti a domácí se ujali vedení 1:0. To byla ta snad jediná nebezpečná střela na naší branku. Chvilku trvalo než jsme se z tohoto úderu vzpamatovali a pak jsme se nadechli k závěrečnému tlaku, Miloš Boček z dálky jen těsně vedle, v 81.minutě nádherně nacentroval Martin Dolejší do vápna a tam Tomáš Belan trefil hlavou jen gólmana, o dvě minuty déle zkoušel štěstí z dálky Martin Dolejší, ale zase jen mimo. Ještě v poslední minutě přišel ze strany domácích sporný zákrok ve vápně, ale rozhodčí si netroufl nařídit pokutový kop. Utkání tak domácí dovedli do vítězného konce a my si nevezeme žádný bod. Nikomu však nelze nic vytknout, nezasloužili jsme si odjet s prázdnou, všichni naši hráči bojovali a jen doufáme, že smůlu v zakončení jsme si již vybrali a příští týden v posledním podzimním kolu budeme úspěšní.

 

Hráč utkání: Jan Nový

 


11.kolo 1.11.2014
Štěnovice – Strážov 3:3 (2:3)   PK 2:4
 Sestava : Hucl (89.Stuchl) – Papež,Michal Boček,Fabián,Lodl (46.Dolejší) – Barnáš,Miloš Boček (79.Jůza),Belan,Nový(63.Fremr)  – Volf,Hostačný
Branky: 5.,82.Pavel Volf,23.Michal Boček
Žluté karty : 39.Papež,59.Barnáš
 
     V desátém kole jsme doma hostili hráče ze Strážova, do utkání jsme šli s cílem napravit pošramocenou reputaci z minulého utkání a získat tak důležité body do tabulky.Bohužel do utkání jsme vstoupili již tradičně a první útočná akce hostujících hráčů skončila po naší chybě brankou v naší síti,1.minuta 0:1.Ihned jsme se snažili na tuto branku odpovědět a začal se hrát hodně otevřený fotbal z obou stran.Na vyrovnání jsme nečekali dlouho,ve 4.minutě unikal všem Venca Hostačný,kterého stoper Strážova zastavil ve vápně nedovoleně a nařízený pokutový kop bezpečně proměnil Pavel Volf-5.minuta 1:1.I po této brance pokračoval velice útočný fotbal z obou stran a opticky jsme měli více ze hry my.V 8.minutě diváci viděli rychlou akci kterou táhl Michal Boček, poslal na Pavla Volfa a jeho zakončení jen těsně minulo tyčku,v 9.minutě se dostal do dobré pozice na hranici šestnáctky Venca Hostačný a jeho rána skončil na těle hostujícího obránce.A opět platilo nedáš,dostaneš.V 11.minutě hosté zahrávali trestný kop,nenápadný  nákop do vápna zakončili hlavou a ujali se vedení 1:2.O minutu později předvedl Míra Fabián svoji levou a brankář hostí jen těžce vytlačil na roh.Ovšem v 17.minutě jsme byli potrestáni znovu,hosté předvedli rychlý protiútok ze kterého se zjevil jejich útočník sám před Ondrou Hucelm a nezaváhal 1:3.Hrál se bezstarostný fotbal kdy jsme nebyli vůbec horší,ale hosté nás předčili v produktivitě.Ani za tohoto stavu jsme se nevzdávali a stále jsme ohrožovali branku Strážova. Snížení jsme se dočkali ve 23.minutě,po rohovém kopu,který rozehrál Pavel Volf zakončil Michal Boček a stav se mění na 2:3.O tři minuty později mohl Michal Boček i vyrovnat,ale jeho rána se do branky nevešla.Po této brance se hra zhruba na deset minut uklidnila a chvilku se nedělo nic zajímavého.Ve 37.minutě předvedl pohlednou akci Tomáš Belan,protáhl se s balónem středem hřiště a poslal ho do uličky na Pavla Volfa,jeho střelu dokázali hosté zablokovat na rohový kop.Ještě v téže minutě se dostal do slibné akce Venca Hostačný,který postupoval z úhlu sám na gólmana,ale branku minul.Venca Hostačný bojoval,makal jak mohl,ale bohužel se nemůže stále trefit do sítě.Poté se již poločas dohrál v klidu a do šaten se odcházelo za stavu 2:3.
     Do druhého poločasu nastoupil na levé straně Martin Dolejší a byl to dobrý tah,Martin větral po levé straně obranu hostí a ti si s ním mnohdy nevěděli rady.Již ve 47,minutě vyslal Martin Dolejší první pozdrav na branku soupeře,ti odvrátili na rohový kop.V 50.minutě se hosté dostali k důraznému zakončení,Ondra Hucl v brance s přehledem zachránil.V 56.minutě se o totéž pokusil Tomáš Belana a  jeho rána proletěla kolem tyče.O minutu později nádherně nacentroval znovu Tomáš Belan na hranici malého vápna kde z blízka Pavel Volf jen trefil gólmana hostí.Bylo jasné,že hosté do druhého poločasu nastoupili s jediným cílem,neinkasovat a ubránit své hubené vedení,proto se nikam nehnali a hrozili jen z rychlých protiútoků,nebo z trestných kopů.V 59.minutě jeden takový trestný kop zahrávali,prudkou ránu Ondra vyrazil před osamoceného útočníka hostů a jeho dorážku znovu bravurně kryl.V 67.mintě se znovu připomněl Martin Dolejší,který prošel po levé straně přes celé hřiště,ale jeho přihrávka byla zakončována z postavení mimo hru.Zhruba dvacet minut před koncem začala stoupat nervozita,hosté znervózněli a stále více se diskutovalo,což nám vůbec nevyhovovalo,my jsme potřebovali hrát a pokusit se o vyrovnání.V 80.minutě se znovu k zakončení dostal Venca Hostačný,napřáhl z velmi slibné pozice uvnitř šestnáctky,ale hostující hráči stačili jeho ránu znovu zablokovat.O dvě minuty později jsme se již radovali,po centru do vápna zakončoval Pavel Volf a jeho zablokovaná střela přesto zapadla do sítě hostujícího gólmana – 82.minuta 3:3.V 87.mintě zahrávali hráči Strážova znovu trestný kop z nepříjemné vzdálenosti,naštěstí balón zamířil nad naší branku.Ještě v nastaveném čase jsme mohli strhnout vedení na naší stranu,to se ve vápně dostal k odraženému balónu znovu Venca Hostačný a jeho těžký kop minul branku o dvacet čísel.I proto utkání skončilo nerozhodně a o druhý bod se bojovalo v rozstřelu na penalty.Bohužel v této loterii byli hosté lepší a díky tomu,že jsme nastřelili dvě tyčky si druhý bod připsali hráči Strážova. Odehráli jsme kvalitní zápas,který byl v jeho začátku hodně divoký a remíza je asi spravedlivá.Naši hráči si zaslouží pochvalu a uznání,protože za nepříznivého stavu 1:3 se nevzdali,bojovali a dokázali utkání vyrovnat.Bohužel jsme přišli o dva body a pro ty si budeme chtít dojet příští sobotu do Starého Smolivce.
Hráč utkání: Václav Hostačný  

10.kolo 25.10.2014
Žákava - Štěnovice   6:2 (3:1)
 Sestava : Stuchl – Papež,Fabián,Miloš Boček,Fremr (76.Růt), – Barnáš,Belan (77.Lodl),Nový (46.Hostačný), ,Dolejší – Michal Boček (71.Jůza),Volf
Branky : 12. a 63.Miloš Boček
Žluté karty : Bez
 
     Další políček z venkovního hřiště!!
     Další soutěžní utkání,které jsme odehráli na hřišti v Žákavé se velice podobalo tomu poslednímu z Košutky. Nastupovali jsme velice bohorovně a nikdo si nepřipouštěl,že by jsme odjížděli jinak než s body.Na hřišti jsme však zažili pravý opak,již ve druhé minutě jsme ztratili balón na polovině hřiště,následoval rychlý útok domácích,který většina našich hráčů sledovala z pozice diváků a domácí hráč na deseti metrech sám před Vencou Stuchlem věděl co s balónem – 1:0.O dvě minuty nato následoval další nebezpečný útok domácích,který Venca v brance zlikvidoval.My jsme se dostali do první nebezpečné akce v 10.minutě,to Martin Dolejší pronikl do šestnáctky a následnou přihrávku nedokázal Pavel Volf poslat do sítě a domácí odvrátili na rohový kop.V těchto momentech se hrál naprosto vyrovnaný fotbal a nic nenasvědčovalo tomu jak utkání dopadlne.Běžela 12.minuta a po našem rohu se k balónu dostal Tomáš Belan,který pronikl do vápna a naservíroval přihrávku před branku na Martina Dolejšího,ten zakončil a jeho vyraženou střelu vrátil do sítě Miloš Boček 1:1.Následně se střídaly útoky na obě strany a nikdo nebyl lepší.Ovšem ve 26.minutě po nešťastném zákroku Míry Fabiána ve vápně následovala penalta,kterou domácí hráč bezpečně proměnil 2:1.O dvě minuty později se zjevil před Vencou Stuchlem znovu domácí hráč úplně sám,naštěstí minul.V těchto chvílích propadáme panice,vůbec nic se nám nedaří,nejsme schopni podržet balón a naopak domácím vychází úplně vše do čeho kopnou.Ve 29.minutě nám domácí zasadili další úder,znovu nejsme schopni rozehrát balón,ten následně ztrácíme a domácí naší chybu trestají 3:1.V těchto chvílích jsou domácí hodně nahoře a přehrávají nás ve všech směrech a my nejsme schopni se z krize dostat.Za tohoto nelichotivého stavu se šlo do šaten.
     O přestávce jsme se snažili především zklidnit a kladl se důraz na plnění povinností jedinců,které velice pokulhávalo celý první poločas.Druhý poločas jsme začali nadějně,ve 48.minutě Martin Dolejší prošel až do vápna,posunul proti noze na Michala Bočka a ten zakončil bohužel nad.Po pěti minutách se zdálo,že soupeře přehráváme a že by se dalo s utkáním ještě něco udělat.V 52.minutě jsme měli štěstí po závaru před naší brankou nedokázal domácí hráč umístit balón do naší sítě a branku minul.Patnáct minut druhého poločasu jsme byli více než vyrovnaným soupeřem pro domácí,v 60.minutě po rychlém útoku domácích zamířil balón nad branku a rozhodčí ukázal na rohový praporek,ovšem velice sportovně se zachoval Míra Fabián,který přiznal,že balón do zámezí odehrál rukou a následná penalta znamenala navýšení skóre na 4:1.V 62.minutě z trestného kopu vypálil velice nebezpečně Pavel Volf,branku však těsně minul.V 63.minutě utekl po levé straně Martin Dolejší a jeho centr před branku umístil do sítě Miloš Boček 4:2.Hned o minutu později jsme mohli utkání hodně zdramatizovat,Miloš Boček přešel přes několik hráčů a ocitl se sám před gólmanem na nějakých dvanácti metrech,jeho střela ale skončila těsně nad brankou,a to se utkání lámalo,jen o minutu později z následného rychlého protiútoku domácích jsme znovu inkasovali a namísto snížení na jednu branku bylo skóre 5:2 pro domácí.Tato branka nás definitivně zlomila a již jsme nedokázali klást větší odpor domácím,kteří hráli velice v pohodě a utkání si na rozdíl od nás hodně užívali.V 68.minutě jsme neinkasovali jen proto,že domácí nedokázali trefit prostor branky,ale v 71.minutě po další rychlé akci zakončili přesně a upravili tak skóre na 6:2.V těchto chvílích jsme do zápasu poslali postupně všechny náhradníky a jen jsme útrpně čekali konečný hvizd rozhodčího,který by nás vysvobodil z naší nemohoucnosti.Utkání se dohrálo a my jsme byli v podstatě rádi,že jsme již žádnou branku neinkasovali.Tímto utkáním jsme se doufám vrátil zpět na zem a pokud chceme a to chceme atakovat přední příčky tabulky musíme náš výkon do dalších utkání hodně zlepšit.V Žákavé jsme hráli v každém poločase patnáct minut a to by skutečně nestačilo na žádného soupeře v soutěži,na tom se musí zapracovat a to se musí změnit!
 
Hráč utkání: Michal Boček

9.kolo 18.10.2014
Štěnovice  – Chanovice 5:1 (1:1)  
 Sestava : Stuchl  – Fremr,Barnáš,Fabián,Lodl (78.Růt) – Papež,Nový (62.Hostačný),Belan (85.Malý),Dolejší  – Volf (80.Kehár),Michal Boček
Branky: 30.,72. a 74. Pavel Volf,55. a 90. Martin Dolejší
Žluté karty : 56.T.Belan,67.P.Volf,78.Růt
 
     V dalším utkání soutěže jsme na svém hřišti přivítali hráče z Chanovic a nastupovali jsme s jasným cílem,napravit si reputaci z minulého týdne a ziskem bodů navázat na předešlé vydařené utkání.Vstup do utkání však vypadal jinak a nápadně připomínal minulé utkání na Košutce,špatný pohyb,neschopnost podržet balón a přesně si přihrát.To zapříčinilo,že jsme se od samého začátku dostávali pod tlak a soupeři jsme nabídli dost volného prostoru k jejich hře.Již ve druhé minutě jsme mohli inkasovat po laksním přístupu,vypustili jsme dlouhý balón,který směřoval k rohovému praporku,hostující hráč ho doběhl a poslal prudký centr na malé vápna kde ho hlavou trefil útočník Chanovic,naštěstí trefil Vencu Stuchla ,který se přemisťoval od jedné tyče k druhé.Tohle varování nám nestačilo a ve 4.minutě bylo hůř,hosté zahráli rohový kopa my jsme si ho sami uklidili do sítě 0:1.První naše střela přišla až v sedmé minutě a letěla nad branku.V 8.minutě jsme mohli inkasovat podruhé z nápadně podobné akce,centr,hlavička a balón naštěstí těsně vedle.V těchto momentech jsme tahali za kratší konec a bylo hodně vidět jak nás inkasovaná branka rozhodila.Ve 12.minutě jsme se dostali do první šance po vtipné kombinaci mezi Jardou Fremrem a Kubou Papežem,tan poslal balón do vápna,ale Pavel Volf bohužel jen nastřelil hostujícího hráče.Stále jsme se nemohli dostat do hry a nepřesnou hrou jsme stále pomáhali hostím,nejsme schopni si pořádně přihrát a do šancí se dostáváme velice ojediněle.Stejný obraz hry trval celou půl hodinu,až běžela 30.minuta a balón vyvezl Tomáš Belan,předal ho po lajně na Michal Bočka a ten našel naprosto volného Pavla Volfa ve vápně,který již věděl kam balón uklidil a po třech rychlých přihrávkách je vyrovnáno 1:1.Po této brance jsme mohli rychle přidat další,32.minuta a Tomáš Belan poslal nádherný dlouhý balón do vápna kam si naběhl Kuba Papež a z voleje ho poslal bohužel jen do tyče.Hru jsme začali vyrovnávat,ale chyb jsme se nevyvarovali,ve 34.minutě jsme předvedli nedůrazný odkop a k míči se dostal hostující hráč sám proti Vencovi v brance,ten naštěstí šanci zlikvidoval.Do konce poločasu ještě dvakrát střílel Michal Boček,ale branku minul a i proto se do šaten odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.
     O přestávce se naší šatnou prohnala velká bouřka,která nás měla probudit a přimět ke zlepšení hry.A stalo se do druhého poločasu z naší šatny vyběhli úplně jiní hráči,kteří si najednou začali věřit a dovolovali si věci na které jsme celý první poločas čekali.Začali jsme si rychleji předávat balón a hodně se zlepšil i pohyb a najednou se hosté nemohli dostat od vlastní branky.V 52.minutě jsme předvedli pohlednou akci po ose Tomáš Belan,Michal Boček a Martin Dolejší,hostující gólman ještě stačil zasáhnout.O tři minuta později již zahřmělo,Tomáš Belan přešel s balónem po brankové čáře až k malému vápnu a poslal přihrávku před branku a Martin Dolejší dorazil – 55.minuta a vedeme 2:1.Po této brance se hosté vytratili ještě víc a my jsme předváděli velice kvalitní fotbal.První a asi i poslední střela ze strany hostí přišla v 64.minutě,byla však snadným soustem pro Vencu Stuchla. Dál soupeře tlačíme a zdálo se,že je jen otázkou času kdy vedení potvrdíme.A to zákonitě přišlo,běžela 72.minuta a z naší strany přišlo krásné roztažení do levé strany na Martina Dolejšího,který poslal před branku ostrý centr přesně na Pavla Volfa a ten uklidil balón za záda hostujícího gólmana potřetí,3:1.O pouhé dvě minuty později,kdy se ještě hosté chtěli pokusit o zvrat utekl z půlky hřiště znovu Pavel Volf a své sólo zakončil střelou mezi nohy brankáře,4:1 a Pavel tak dokonal svůj hattrick.Po této brance se hosté naprosto složili a již nekladli vůbec žádný odpor,my jsme poslali do hry všechny náhradníky a utkání jsme naprosto v klidu kontrolovali.Ještě v poslední minutě utkání navázal na střelecký koncert Pavla Volfa Martin Dolejší a rovněž předvedl sólo z půlky hřiště,které bezpečně proměnil a zarovnal tak výsledek utkání na 5:1.Za druhý poločas jsme si vítězství určitě zasloužili a je jen škoda,že jsme dojem z dobrého výkonu pokazili první půlhodinou utkání,předvedli jsme,že fotbal určitě hrát umíme a samozřejmě stejný výkon budeme chtít předvádět i v dalších utkáních,první možnost budeme mít příští týden v Žákavě,kde budeme chtít rovněž bodovat.
 
Hráč utkání: Pavel Volf  
 

8.kolo  12.10.2014

Košutka - Štěnovice   4:0 (3:0)

 Sestava : Stuchl – Papež,Barnáš,Miloš Boček (57.Malý),Fremr – Volf,Nový ,Lodl (46.Jůza)Dolejší – Michal Boček,Hostačný (76.Hucl)

Branky :

Žluté karty :70.Dolejší

     K utkání na Košutce jsme nastupovali s cílem získat nějaké body a prodloužit tak úspěšnou sérii utkání. Prvních deset minut se hrálo od šestnáctky k šestnáctce, hra byla vyrovnaná ale do šancí se nedostával nikdo. Běžela 12.minuta a od domácích přišlo první varování, po pohledné kombinaci se dostal domácí útočník k zakončení, které naštěstí bylo jalové. Hned o minutu nato jsme zahrozili i my, Pavel Volf zahrával trestný kop (zkrácený roh), poslal prudký balón na první tyč a domácí s námahou vytlačili na roh. Ve 20.minutě jsme měli další tutovku, Michal Boček se dostal až do vápna kde místo střely ještě hledal Vaška Hostačného a tím šance skončila. Běžela 21.minuta a do další šance se řítil Michal Boček, kterého vyslal Martin Dolejší, ale domácí stačili balón odklidit do zámezí. Minutu nato se do zakončení dostal Petr Lodl, ale jeho střelu domácí gólman chytil. Po těchto zahozených šancích musel zákonitě přijít trest a přišel, v době kdy jsme byli lepší přišla z naší strany ve 24.minutě zbytečná chyba na vápně a domácí snadno otevřeli skóre 1:0.Po této brance jsme začali zmatkovat, vyklidili jsme střed hřiště a umožnili domácím, aby nás provětrávali po křídlech, a tak se zrodila i druhá branka. Běžela 31.minuta,prúnik po levém křídle, centr do malého vápně, kde jsme nedokázali balón odvrátit a skóre je 2:0. To byla hodně studená sprcha, ještě se snažil změnit z naší strany průběh utkání Martin Dolejší a Pavel Volf, ale jejich zakončení bylo hodně nedůrazné. Naopak jsme svým nedůrazem nabídli domácím rozhodnout utkání ještě v prvním poločase, ve 42.minutě přišel z naší strany nedůrazný odkop a domácí hráč se dostal sám před Vencu Stuchla 3:0, a za tohoto stavu se odcházelo do šaten.

     O přestávce jsme se snažili uklidnit a pokusit se když ne zápas otočit alespoň ho zdramatizovat. Druhý poločas jsme nezačali vůbec špatně a ve 48.minutě poslal Martin Dolejší zajímavý centr před branku, domácí však stačili odvrátit na roh. V 52.minutě zahrozili stejnou zbraní domácí naštěstí bez gólového efektu. V následujících minutách se hrál poměrně vyrovnaný fotbal, ale domácí byli nebezpečnější, hráli jednoduše, ve středu hřiště měli převahu a po stranách si jednoduchou kombinací vytvářeli nebezpečné příležitosti. V 58.minutě šel domácí hráč sám na Vencu Stuchla, ten vyrazil. V 64.minutě musel čelit další těžké šanci a znovu uspěl. Zhruba půl hodiny se hra odvíjela stejně domácí hráli naprosto v klidu a my jsme se trápili. V 73.minutě se dostal do slibné šance Martin Dolejší, ocitl se sám před domácím gólmanem a na místo zakončení ještě hledal lépe postaveného spoluhráče. V 81.minutě nám ještě domácí zasadili poslední hřebíček když po akci středem upravili na konečných a hrozivých 4:0.

     Prohráli jsme naprosto zaslouženě i když výsledek je až moc krutý, domácí nás vyučili v produktivitě a my se budeme muset znovu vrátit na zem. Nezbývá než si vzít z této porážky ponaučení a poctivou prací se vrátit zpět na vítěznou vlnu. První možnost budeme mít již tuto sobotu, kdy na svém hřišti přivítáme hráče Chanovic.

 

Hráč utkání: Nikdo

 


7.kolo 5.10.2014
Chlumčany - Štěnovice   1:3 (1:1)
 Sestava : Stuchl – Fremr,Barnáš,Miloš Boček,Lodl – Papež (34.Růt),Nový (48.Jůza),Volf (88.Hucl),Dolejší – Michal Boček,Hostačný
Branky : 22. a 75.Pavel Volf,82.Jan Jůza
Žluté karty :36.Hostačný,86.Barnáš,87.Fremr
    
     K dalšímu soutěžnímu utkání jsme zajížděli do Chlumčan s jediným cílem,odvézt si body a navázat tak na úspěšnou bodovou sérii.Začátek utkání se nám povedl a měli jsme úvodní pětiminutovku více ze hry,bohužel jsme dokázali domácí branku ohrozit pouze několika centry.Po úvodních pěti minutách se probudili domácí a začali jednoduchou hrou provětrávat naší obranu.V 8.minutě jsme měli poprvé namále,po nepřesné rozehrávce Miloš Boček ve snaze balón zpracovat podklouzl a domácí útočník postupoval sám na Vencu Stuchla,který si se střelou poradil a vytlačil jí na roh.Ovšem z následného rohu domácí rozehráli vydařenou kombinaci,přetažený centr domácí hráč vrátil před branku a nekrytý domácí záložník měl jednoduchý úkol,v 9.minutě otevřel skóre 1:0.Následné minuty jsme se znovu hledali a oklepávali z inkasované branky.Rychle jsme se však uklidnili a v 15.minutě Martin Dolejší rychle pronikl do vápna,ale střela mířila jen vedle tyče.V 16.minutě se rozběhl do akce středem Vašek Hostačný,když byl sám před gólmanem těsně před vápnem tak ho domácí kapitán stáhl rukama, rozhodčí mu bez váhání ukázal červenou kartu a nabídl nám dlouhou přesilovku.Z následného trestného kopu a střele Pavla Volfa doběhl vyražený balón Vašek Hostačný a vrátil ho do sítě,bohužel naší radost zchladil rozhodčí,který odpískal postavení mimo hru.V těchto momentech se domácí zaměřili na obranu a hrozili z rychlých a nebezpečných protiútoků.Ve 22.minutě jsme se již dočkali když Pavel Volf pohotově poslal odražený balón levačkou z 18 m do branky 1:1.Po této brance namísto našeho tlaku přišla spousta našich nepřesností plynoucí z nadměrné snahy přidat další branku a domácí znovu ohrožovali naší branku.Největší šanci zahodili ve 32.minutě kdy šel domácí hráč sám na branku ale ta mu byla naštěstí malá.Ve 37.minutě jsme předvedli pohlednou akci my,balón šel z pravé strany po ose Honza Nový,Pavel Volf,ten navedl balón na střed posunul ho na Miloše Bočka a jeho střela skončila znovu jen mimo.Do konce poločasu jsme měli balón častěji pod kontrolou,ale nic nebezpečného jsme nevymysleli,do šaten se tak odcházelo za nerozhodného stavu.
     O přestávce jsme se snažili především uklidnit a podruhé půle jsme šli s pokyny,pokoušet se o častou střelbu z prostorů kolem vápna a hlavně být trpělivý,podržet balón a na šanci si počkat.Hned v úvodní minutě druhé půle šance přišla,Martin Dolejší podnikl rychlý útok po levé straně,dostal se až do vápna a prudký centr před branku dokázal Michal Boček usměrnit jen do brankáře domácích.To bylo na deset minut vše,ač jsme hráli s převahou jednoho hráče,nebylo to moc znát,naštěstí jsme začali alespoň střílet a tak zaměstnat domácí obranu.V 55.minutě pálil po akci Michala Bočka Venca Hostačný,vedle.O minutu později Miloš Boček a znovu mimo,v 59.minutě Martim Dolejší vyslal další ránu,znovu nepřesně.V 61.minutě nám zatrnulo,po naší chybě se řítil domácí hráč sám na Vencu Stuchla,naštěstí poslal střelu dost mimo branku.Po těchto rušných momentech následovala pasáž,kdy jsme sice kontrolovali balón,ale šance nepřicházely.V 73.minutě jsme předvedli,že by to určitě mohlo jít,Martin Dolejší znovu unikl po levé straně a poslal krásný centr na Radka Růta,který neměl v zakončení klid a balón skončil mimo.O dvě minuty nato jsme se již dočkali,rychlá akce středem hřiště od Michala Bočka,který předal na Honzu Jůzu,ten šikovně přepustil na Pavla Volfa,který již věděl co s balónem a prudkou ranou ho poslal do sítě domácí branky – 75.minuta 1:2.Po této brance již domácí nenašli sílu na odpověď,očividně jim docházely síly a my jsme mohli pohodlně kombinovat.Běžela 87.minuta a ke střele se odhodlal Martin Dolejší,domácí gólman jen vyrazil a Honza Jůza,který balón dobře sledoval upravil skóre na 1:3.Za tohoto stavu se utkání jen dohrálo a my jsme přidali do tabulky tři body a páté utkání v řadě ve kterém jsme neprohráli.
     Velké poděkování patří rovněž naším věrným fanouškům,kteří nás přijeli povzbudit v hojném počtu a moc nám tato podpora pomohla.Za týden jedeme k dalšímu utkání na Košutku a budeme moc rádi za podobnou podporu a naopak všichni hráči udělají vše proto,abychom přidali další body a nepřerušili úspěšnou sérii.
 
Hráč utkání: Pavel Volf

6.kolo 27.9.2014
Štěnovice  – Přeštice B 1:1 (1:1) PK 5:4  
 Sestava : Stuchl – Papež,Miloš Boček,Barnáš,Fremr – Dolejší,Lodl (70.Jůza),Belan,Volf  – Michal Boček,Nový
Branky: 11. Petr Lodl
Žluté karty : 83.J.Fremr
 
     V dalším domácím utkání jsme přivítali hráče Přeštic B,kteří nezklamali a opět přicestovali notně posíleni o hráče svého áčka.Přesto jsme nastupovali pouze s vidinou vyhrát a navázat tak na sérii dobrých výsledků z posledních kol.Utkání lépe zahájili hosté a pustili se do nás s chutí,ve 2.minutě poprvé zahrozili po rohovém kopu a hned v následné minutě vyzkoušeli Vencu Stuchla v naší brance podruhé.V 5.minutě jsme zbytečně ztratili balón před naší šestnáctkou a byl z toho nepříjemný závar před naší brankou,který jsme naštěstí přestáli.V těchto momentech obraz hry nevypadal vůbec dobře a vypadalo to,že se budeme pouze bránit.Naštěstí jsme se záhy probrali a hru jsme vyrovnali a i my jsme začali hrozit,poprvé jsme se do vápna dostali v 9.minutě,ale to jsme ještě nedokázali zakončit.To v 11.minutě již zahřmělo,po rozehraném rohovém kopu Pavel Volf přetáhl centr přes celé vápno,Miloš Boček ho vrátil hlavou před branku a tam Petr Lodl v pádu hlavou otevřel skóre – 1:0.Po této brance jsme se dostali naplno do hry a předváděli jsme pohledné a nebezpečné akce,hosté se deset minut prakticky jen bránili,12.minuta a Tomáš Belan u pravé lajny povodil čtyři hráče hostí a dostal se až do vápna z úhlu,nestačil již zakončit.V 15.minutě zakončil Pavel Volf,střela byla nedůrazná,v následné minutě vypálil z dálky Kuba Papež,ale pouze do náručí gólmana,v 19.minutě Petr Lodl napálil odražený balón a jen těsně minul břevno.Škoda,že jsme nějakou šanci neproměnili,mohlo to hodně ovlivnit celé utkání v náš prospěch.Po této desetiminutovce hosté hru vyrovnali a začal se hrát naprosto vyrovnaný a hodně kvalitní fotbal z obou stran,šance se rodily obou stranách.Ve 24.minutě vypálil z šestnácti metrů Michal Boček,ale jeho ránu odrazil hostující obránce na rohový kop,28.minuta a naopak těžká střela hostí,naštěstí nad branku.Hra se rychle přelévala a bylo se opravdu na co koukat.Ve 33.minutě hosté zahrávali trestný kop,my jsme zaváhali s rozestavěním a po rychlé rozehrávce do vápna hostující útočník hlavou vyrovnal 1:1.Tato branka nás nijak nesrazila na kolena a hned v následné minutě se do dvou velkých šancí dostal Honza Nový,bohužel neměl štěstí.V 37.minutě si Jakub Papež z trestného kopu balón narazil o soupeřovu obranu a následnou střelu jen otřel o břevno.Konec poločasu znovu patřil nám,ve 41.minutě se dostal do sóla Honza Nový a postupoval sám na gólmana,bohužel mu nastřelil pouze nohy,dnes mu nebylo souzeno.Ještě o dvě minuty později Pavel Volf z trestného kopu jen těsně minul tyč a tak se do šaten odcházelo za nerozhodného stavu po kvalitním výkonu z obou stran.
     Do druhého poločasu jsme nastupovali s pokyny nepolevit a hlavně zachytit začátek poločasu.A to se nám nepovedlo,nastoupili jsme nekoncentrovaní a nabízeli jsme hráčům Přeštic jednu šanci za druhou.Hned ve 46.minutě šel hostující hráč sám na Vencu Stuchla a ten se vyznamenal,o pět minut později nás hosté rozebrali do šroubku a přežili jsme díky nepřesnému zakončení.Po této šanci jsme přeci jen začali hrát a podařilo se nám hosty zastavit,hra se odvíjela asi deset minut pouze mezi šestnáctkami a vypadalo to na klid před bouří.V 58.minutě znovu zahrozili hosté a po nebezpečném centru hodně pomohl Venca v brance,o čtyři minuty později přišel další nebezpečný centr před naší branku,ale vše jsme přestáli bez úhony.Když se druhý poločas přehoupl do druhé poloviny tak jsme začali ohrožovat branku hostí i my,V 73.minutě zahrával Pavel Volf trestný kop velice nebezpečně a balón skončil těsně vedle tyče.O minutu později jsme předvedli rychlý přechod od Venci Stuchla šel balón na Michala Bočka,ten prodloužil na Honzu Jůzu,ale ten již nestačil vystřelit.Po těchto rušných momentech následovala znovu desetiminutovka oddechu,kdy jsme se nadechovali k závěrečnému náporu.Nechtěli jsme se smířit s nerozhodným výsledkem a snažili jsme se utkání překlopit na naší stranu,v 84.minutě se Pavel Volf dostával na vápno,bohužel po faulu nestačil zakončit.O minutu nato Martin Dolejší z trestného kopu ohrozil branku hostí,bohužel mimo.V 86.minutě jsme podnikli další rychlý výpad,Pavel Volf zatáhl balón rychle po levé straně,nacentroval krásný balón do malého vápna,kde si nabíhal Michal Boček a Honza Jůza,bohužel ani jeden nestačil balón dopravit do sítě.Ještě dvě minuty před koncem jsme ohrozili branku,ale nedokázali jsme skórovat.Tak utkání skončilo nerozhodně a o přidělení druhého bodu se muselo rozhodnout z pokutových kopů.Penaltovou loterii jsme tentokrát zvládli a penalty postupně proměnili Martin Dolejší,Jarda Fremr,Tomáš Belan,Michal Boček a Martin Barnáš,Venca Stuchl dokázal jednu penaltu zneškodnit. Připsali jsme si dva důležité body po velice kvalitním výkonu,tím jsme prodloužili sérii zápasů bez porážky na čtyři a jestliže předvedeme stejné nasazení i příští neděli v Chlumčanech tak nemusí tato úspěšná série skončit ani tam.  
Hráč utkání: Jakub Papež
 

5.kolo 20.9.2014
Měčín - Štěnovice   1:1 (0:0) PK 5:4
 Sestava : Stuchl – Papež,Barnáš,Miloš Boček,Fremr, – Volf,Belan,Lodl (66.Jůza),Dolejší – Nový,Hostačný (83.Kehár)
Branky : 48.Pavel Volf
Žluté karty :56.J.Nový
     K dalšímu utkání jsme cestovali do Měčína, zdravotní stav hráčů nebyl vůbec dobrý,většina hráčů byla nachlazená a nebo těsně po nemoci.I přes tento stav jsme šli do utkání s cílem bodovat a navázat tak na bodovou šňůru,kterou táhneme od utkání v Dlouhé Vsi.Začátek utkání se odehrával především v opatrném duchu se snahou především neudělat chybu.První jsme zahrozili my,Pavel Volf dlouhým křížným balónem oslovil Martina Dolejšího,ten našel na druhé straně Honzu Nového,který si navedl balón a zakončil těsně vedle branky.To bylo na deset minut vše a balón se nakopával ze strany na stranu a záloha nebyla vůbec ve hře.Když jsme konečně pochopili,že hrou po zemi můžeme soupeře přehrát,se začaly rodit i šance.V 15.minutě vyzkoušel z dálky Tomáš Belan,ale minul.V 17.minutě vyvezl balón Jakub Papež,předal ho Novému,ten předal na vápně Martinu Dolejšímu,ale ten nestačil ani zakončit.V 19.minutě střílí Martin Dolejší z vápna,střela končí po teči jen mimo a vytěžili jsme jen roh.V těchto minutách jsme měli mnohem více ze hry a domácí se jen obtížně bránili,bohužel branka nepřichází a v hlavách nám začínají procházet myšlenky,abychom toho na konci utkání nelitovali.Ve 24.minutě měl na svých kopačkách další tutovku Honza Nový,který dostal krásnou přihrávku od Tomáše Belana,bohužel sám před gólmanem jen přestřelil.Po půl hodině jsme polevili a začali jsme do šancí pouštět domácí,kteří ovládli závěrečných patnáct minut prvního poločasu.Ve 29.minutě zahrozili poprvé,naštěstí měli mušku hodně vychýlenou.V 31.minutě rychle vhodili aut a domácí útočník se řítil do vápna,naštěstí znovu vedle.Ve 32.minutě zablokoval střelu Martin Barnáš,který hrál poprvé na postu stopera a zahrál velice dobře.Další ohrožení naší branky přichází ve 35. a 38.minutě,štěstí,že domácí jsou v koncovce nepřesní.Ve stejném duchu se poločas dohrál a do šaten se odcházelo za bezbrankového stavu.
     Ve druhém poločase se začal hrát kvalitnější fotbal z obou stran.Znovu jsme začali kombinovat po zemi a domácí jsme přehrávali.Ovoce se dostavilo záhy,běžela 48.minuta a Martin Dolejší zahrál křížný centr do vápna,tam si naběhl Pavel Volf a doslova balón do branky donesl – 0:1.I po této brance tlačíme a snažíme se případnou druhou brankou soupeře dorazit,což se nestalo a pak se začala projevovat naše nemoc,vedeme a snažíme se především neinkasovat a tím jsme pustili domácí zpět do hry.Již v 55.minutě jsme mohli na naší pasivitu doplatit,domácí po závaru nastřelili tyč a opakovanou střelu,která již mířila do naší branky vykopl Jarda Fremr.Hned z protiútoku se řítil na branku Vašek Hostačný,kterého křižoval domácí obránce,Venca se pokusil o lob a ten skončil vedle branky.Po této šanci jsme na několik minut začali hrát my a snažili se přidat rozhodující branku.V 61.minutě po trestném kopu Martina Dolejšího se sám před brankou zjevil Jarda Fremr,ale nestačil balón usměrnit do sítě.O dvě minuty později vytvořili domácí závar před naší brankou a po dvou nebezpečných střelách odvracíme na roh.V 70.minutě se dostal do dobré pozice Pavel Volf po Jůzově přihrávce,ale trefil jen gólmana.V 73.minutě předvedli rychlou akci Venca Hostačný a Honza Nový,domácí znovu odvrátili na roh.V 77.minutě střílí domácí z trestného kopu těsně vedle.Ještě Venca Hostačný předvedl dvě střely ze kterých nezahřmělo a to již domácí využívají svého hřiště menších rozměrů a všechny balóny rychle nakopávají do vápna,kde vytváří velký tlak na naší obranu.Běžela 85.minuta a domácí zahrávali rohový kop,rozehráli bez váhání rychle než jsme se stačili rozestavět a domácí útočník pohodlně hlavou vyrovnal 1:1.A pak jsme se hodně báli o výsledek,v 87.minutě se po naší ztrátě balónu řítil domácí hráč sám na Vencu Stuchla,ten mu šel pod nohy a domácí hráč se ochotně složil a žádal pokutový kop,rozhodčí zákrok posoudil jako čistý a dorážka šla vysoko nad.Až do konce nás domácí tlačí,mají všechny odražené balóny a hned je vracejí do vápna.Nakonec utkání končí nerozhodně a my můžeme litovat nevyužitých tutovek.O druhém bodu tak musely rozhodnout pokutové kopy.Tuto loterii jsme nedokázali dotáhnout do vítězného konce a domácí na penalty vyhráli 5:4.Můžeme litovat nevyužitých šancí,ale na druhou stranu bod z Měčína,při zdravotním stavu hráčů není vůbec špatný a v sobotu můžeme navázat na sérii zápasů bez porážky v utkání proti rezervě Přeštic.
 
Hráč utkání: Martin Barnáš

4.kolo 13.9.2014
Štěnovice – Mochtín 4:1 (2:0)  
 Sestava : Stuchl  – Papež,Miloš Boček,Fabián (40.Malý),Fremr – Barnáš,Nový,Belan,Dolejší  – Volf,Hostačný (81.Jůza)
Branky: 23.Pavel Volf,30.,84. a 90.Tomáš Belan
Žluté karty : 19.J.Nový,42.Miloš Boček,76.J.Fremr
     Ve 4.kole jsme na domácím hřišti přivítali nebezpečného soupeře,který loňský rok hrál 1.A třídu,hráče z Mochtína. Věděli jsme ,že jsou nebezpečný po stranách,kde mají rychlé hráče a hodně těží ze standardních situací ve kterých jsou silní.To jsme chtěli eliminovat aktivní hrou a tak soupeři vnutit naší hru.Přestože přijel těžký soupeř,do utkání jsme šli s jediným cílem,zvítězit a potvrdit tak tři body,které jsme přivezli minulý týden.
     Začátek utkání byl vyrovnaný,opatrný a nikdo se do ničeho nepouštěl ve snaze neudělat chybu.První se osmělili hosté a úvodní ránu na naší branku vyslali v 7.minutě,šla však z uctivé vzdálenosti a Venca Stuchl si s ní snadno poradil.V 8.minutě jsme poprvé zahrozili i my,Martin Dolejší vyslal dlouhý balón na Pavla Volfa který se ocitl mezi stopery,ale na zakončení měl málo času proto šla střela jen do gólmana.Po této šanci jsme přebrali iniciativu a měli jsme více ze hry,balón jsme měli častěji pod kontrolou a začali jsme si vytvářet šance.Hosté hrozili jen ojediněle,jako v 10.minutě kdy se připomněli střelou,kterou Venca viděl pozdě přesto jí s přehledem chytil.Ve 13.minutě jsme předvedli rychlou akci,kterou jsme dokonale rozebrali obranu soupeře,v pohybu a na jeden dotek šel balón po ose Tomáš Belan,Pavel Volf až na Honzu Nového,který se ocitl sám před gólmanem,bohužel zakončil pouze do něj.V těchto chvílích jsme předváděli velice kvalitní výkon,kterému chyběla jen branka.Ve 22.minutě si před vápnem narazil Tomáš Belan a jeho střela skončila jen těsně mimo tyče,to se teprve zastřeloval.O minutu později již udeřilo,hosté udělali chybu před šestnáctkou,kde ztratili balón,Vašek Hostačný a Pavel Volf si ho několikrát vyměnili a nakonec Pavel Volf po zemi otevírá skóre utkání,23.minuta 1:0.Po této brance jsme přenechali iniciativu hostím a zbytečně jsme se zatáhli před naší branku.Naštěstí jsme se po pěti minutách vzpamatovali a znovu jsme se tlačili do útoku.Ve 30.minutě jsme zahrávali trestný kop z úhlu (zkrácený roh),k míči se postavil Pavel Volf a poslal centr před branku,balón prošel až na zadní tyč kde číhal Tomáš Belan a hlavou otevřel svůj střelecký účet sobotního odpoledne,vedeme 2:0.Po této brance jsme nepolevili a snažili jsme se přidat další branku,která by pravděpodobně rozhodla o utkání.Ve 40.minutě jsme nešťastně přišli o stopera,na vysoký balón si vyběhl Venca Stuchl,balón vyboxoval a chumel hráčů před sebou rovněž srovnal.Bohužel nejvíc to odnesl Míra Fabián,který s pohmožděnými žebry musel odstoupit ze hry a přenechat své místo Jardovi Malému. Po této nepříjemnosti se již nic podstatného nestalo a do šaten jsme šli s vedením 2:0.
     Do druhého poločasu jsme nastupovali s úkolem nepolevit v iniciativě a pokusit se rychlou třetí brankou utkání rozhodnout.Stal se však opak a prvních pět minut druhé půle jsme nechali hrát soupeře a málem jsme na to doplatili.V 50.minutě po dlouhém centru hostí se ocitl jejich útočník sám před naší brankou,naštěstí měl balón na dlouhou nohu a poslal ho vysoko nad branku.Tato situace nás naštěstí probudila a hru jsme vyrovnali,do zakončení jsme se však nedostávali.Hosté se snaží zakončovat,ale jejich rány létají pouze z dálky a s tím si dokáže Venca Stuchl poradit.Po odehraných patnácti minutách druhého poločasu jsme soupeře pustili do hry jejich silnou zbraní,během několika minut zahrávali několik trestných a rohových kopů,které zaváněly velkým nebezpečím.Hra nebyla pohledná ani z jedné strany a my jsme se zbytečně zatahovali dozadu a snažili se neinkasovat,na to jsme záhy doplatili.Běžela 72.minuta,hosté zahráli autové vhazování a následně rychle podél brankové lajny přenesli balón až do vápna,první těžkou střelu Venca vyrazil,ale na opakovanou již nedosáhl a soupeř snížil 2:1.Po tomto snížení hosté ožili a snažili se o vyrovnání,naštěstí jsme začali hrát i my a poslední patnáctiminutovka se hrála nahoru dolu.V 77.minutě hosté po rohu vytvořili velký závar před naší brankou,jednu střelu vyrazil Venca Stuchl a druhou odvrátil Martin Barnáš. Hosté se snažili vyrovnat a my naopak přidat třetí branku.Běžela 84.minuta a přišla dlouhá přihrávka na Martina Dolejšího,který balón zatáhl a poslal do vápna,tam se ujal Tomáš Belan,kličkou se zbavil obránce,pak si zkušeně položil gólmana,obešel i jeho a do prázdné branky zvýšil na 3:1.Hosté byli po této brance hodně rozladěni jelikož reklamovali postavení mimo hru,které nebylo.Podráždění hosté se již smířili s porážkou a utkání již jen dohrávali.Naopak v poslední minutě se před brankou hostí dostal odražený balón k Tomáši Belanovi a ten ho v klidu uklidil do branky hostů,čímž završil svůj hattrick – 90.minuta a vedeme 4:1.Tak utkání skončilo a my jsme si zaslouženě připsali tři body.Za velice kvalitní výkon jsme si vyhrát zasloužili a za týden v Měčíně se pokusíme utrhnout další důležité body.   
 
Hráč utkání: Tomáš Belan       

3.kolo 6.9.2014
Dlouhá Ves - Štěnovice   2:3 (2:1)
 Sestava : Stuchl – Papež,Fabián,Malý,Fremr, – Barnáš,Belan,Lodl (58.Jůza),Dolejší – Michal Boček,Nový (85.Kehár)
Branky : 17.Michal Boček,64.Tomáš Belan,73.Jan Jůza
Žluté karty : 56.Michal Boček,69.J.Nový,69.J.Papež
     Ve 3.kole soutěže jsme nastupovali ve vzdálené Dlouhé Vsi,kde jsme chtěli konečně bodovat a vymazat tak nulu na našem bodovém kontě.Věděli jsme,že to nebude jednoduché,zvlášť když jsme zjistili v jakém stavu je hřiště po bouřce,která se Šumavou prohnala.Hodně podmáčené hřiště a místa kde se držela voda a vytvářela obrovské laguny.Tento terén dlouho zkoumal i rozhodčí než dal svolení ke hře.Z tohoto důvodu jsme chtěli hru co nejvíce zjednodušit,z obrany balóny okamžitě odkopávat, tím eliminovat případné ztráty a v útoku střílet z každé pozice.
     Utkání začalo z obou stran opatrně a aktéři zjišťovali co jim podmáčený terén dovolí.První se osmělili domácí,na pravé straně se ujal balónu jejich záložník a naší obraně unikal,pomohl nám terén,který domácího hráče zastavil a k žádnému ohrožení nedošlo.V 7.minutě jsme se do šance dostali my,po rohovém kopu se k balónu dostával Martin Dolejší a po něm Michal Boček,nedokázali však důrazně vystřelit.Hra byla stále vyrovnaná,odvíjela se nejvíce ve středu hřiště a střelby bylo žalostně málo na obou stranách.Ve 12.minutně domácí pochopili,že bez střelby to nepůjde a jejich útočník z 18 metrů vyzkoušel Vencu Stuchla v brance,ten střelu zlikvidoval.I my jsme několikrát vyzkoušeli únik po pravé straně přes Martina Barnáše,což se vcelku dařilo,ale akce končily v zázemí.Běžela 17.minuta a balón získal Michal Boček,zatáhl ho doprava a narazil si s Hozou Novým,navedl balón na střed,posunul na Petra Lodla,který vystřelil a odražený balón již Michal dokázal uklidit do sítě 0:1.Po této brance domácí hráči znervózněli a my jsme mohli vedení potvrdit.Po pěti minutách jsme se zatáhli do obrany víc než je zdrávo a domácím jsme tak dovolili dostat se do tlaku.Naštěstí se snažili balóny tahat a často ho tak nechávali v kalužích.Běžela 24.minuta a domácí hráč vyslal ostrou ránu z dálky,kterou dokázal Venca Stuchl vytlačit pouze na roh,ten jsme nedokázali pokrýt a po náběhu domácí hráč hlavou vyrovnal - 25.minuta 1:1.Po vyrovnání jsme konečně ožili a chtěli vedení znovu strhnout na svojí stranu,hned minutu po vyrovnání nádherně balón zatáhl do vápna Michal Boček,místo střely ho přihrál krásně pod sebe,ale na těžkém terénu nikdo nedokázal zakončit.Domácí hodně hrozili ze standardních situací,které jsme s námahou odvraceli.Ve 33.minutě po jedné z nich balón jen těsně minul naší branku.Ve 36.minutě jsme předvedli rychlou akci do které se zapojil Michal Boček a Tomáš Belan,jeho zakončení domácí obrana odvrátila.A konec poločasu patřil zase domácím,38.minuta a domácí hráč postupoval sám na Vencu v brance,ten se znovu vyznamenal.40.minuta a po trestném kopu znovu závar před naší brankou a střelu,která již mířila do naší branky hlavou odvrátil Petr Lodl.Ve 44.minutě jsme již inkasovali,po nakopnutém balónu domácí hráč prodloužil a k míči se dostal domácí útočník za naší obranou (Postavení mimo hru??) a s Vencou v brance si již poradil.Po brance do šatny jsme prohrávali 2:1 a poločas skončil.
      O přestávce jsme se snažili uklidnit a nabádali jsme k většímu důrazu,bojovnosti a především se pokoušet o častější střelbu.Prvních pět minut druhého poločasu patřilo domácím,48.minuta z trestného kopu rána,kterou Venca Stuchl vyrazil a o tři minuty později znovu postupoval sám domácí hráč na Vencu,naštěstí zakončil z dálky a Venca chytil.Po těchto šancích začínáme soupeře tlačit a domácí jakoby přestali hrát.Začali být podráždění,faulují a střádají jednu kartu za druhou (celkem šest).V 52.minutě zakončil Petr Lodl těsně nad a další šance se rodí stále častěji.V 58.minutě nastoupil Honza Jůza místo Lodla,Honza Nový se zatáhl do zálohy a Jůza měl za úkol prodat svojí postavu a poprat se s domácími pořízky.Domácí stále faulují a je jen otázkou času kdy se změní žluté karty v karty červené.Běžela 64.minuta a k balónu se dostal na hranici šestnáctky Tomáš Belan,podíval se a technicky poslal balón mimo dosah domácího gólmana,vyrovnáno 2:2.Po vyrovnání máme hru stále ve své moci a domácí jsou stále více podráždění.To vyvrcholilo v 70.minutě a po dalším nevybíravém zákroku vidí domácí hráč druhou žlutou a tak se odebírá pod sprchy.Přesilovou hru jsme dokázali využít záhy,no pravé straně v jedné kaluži získal balón Honza Jůza,na nic nečekal a postupoval na branku,na hranici vápna vystřelil po zemi a balón končí za tyčí domácí branky,73.minuta a vedeme 2:3.Po této brance a s vědomím početní převahy jsme začali hrát chytře,nikam jsme nespěchali a snažili jsme se balón držet na půlce domácích a to se dařilo.V 83.minutě jsme mohli vstřelit ještě uklidňující branku,po rohu si nádherně naběhl Jarda Fremr a hlavou poslal balón těsně vedle.V těchto chvílích jsme drželi balón a domácí hráče jsme k ničemu nepouštěli,tak jsme chtěli utkání dohrát.Běžela ovšem 89.minuta a my jsme domácím nabídli trestný kop ze vzdálenosti,která byla více než nebezpečná.Tuto situaci jsme odvrátili na roh a rohový kop jsme dokázali rovněž ubránit a balón poslat do bezpečné vzdálenosti od naší branky.Pak již rozhodčí utkání ukončil a my jsme si z Dlouhé Vsi odvezli velice cenné tři body.Výhru jsme si zasloužili nezdolnou bojovností,v tom budeme chtít pokračovat i v dalších utkáních a příští týden budeme chtít za pomoci domácího prostředí tyto tři body potvrdit a odrazit se tak ke kvalitním výkonům.
 
Hráč utkání: VŠICHNI

2.kolo 30.8.2014
Štěnovice – Blovice 1:3 (0:2)  
 Sestava : Stuchl  – Papež,Malý,Kopecký(61.Slovák),Fremr – Dolejší,Lodl(77.Jůza),Nový,Volf  – Michal Boček,Hostačný
Branky: 79.Jaroslav Malý
Žluté karty : 38.P.Lodl,87.J.Fremr
 
     V prvním domácím utkání jsme hostili hráče z Blovice a do utkání jsme vstupovali s jediným cílem,získat první letošní body.Bohužel ani tentokrát jsme nemohli nastoupit v kompletní sestavě,ale to neomlouvá náš laxní přístup k úvodu utkání kdy nás soupeř překvapil kvalitní kombinací,napadáním a pohybem,čímž nás dostal pod tlak a šance se rodily jak na běžícím pásu jen před naší brankou.Po jedné z nich přišla i úvodní branka,po akci středem hřiště se hostující útočník trefil a ve 12.minutě prohráváme 0:1.Po této brance nás soupeř přitlačil a chtěl rychle přidat druhou branku.V 15.minutě po naší chybě postupoval útočník hostí sám na Vencu Stuchla v brance,ten střelu vyrazil a dorážku odvrátil Jarda Malý.Po těchto šancích se hra opticky trochu vyrovnala,ale do šancí se dostávali pouze hosté,my jsme ve hře vpřed byli naprosto neškodní.Až přišla 28.minuta a do velké šance se dostal Michal Boček,který postupoval ve vápně a několik pokusů o zakončení hosté zablokovali a závar před svojí brankou přežili bez úhony.To byla jediná naše velká příležitost v prvním poločase.O dvě minuty později se potvrdilo nedáš,dostaneš.Hostující útočník,který postupoval na naší branku se na šestnácti metrech nijak nerozpakoval a jeho rána k překvapení všech zapadla pod břevno naší branky,30.minuta prohráváme již 0:2.Ve 32.minutě měli hosté další tutovku,tentokrát vše uhasil odkopem Pavel Volf.Ve 37.minutě propadl Pavel Kopecký a hostující útočník postupoval na Vencu Stuchla znovu zcela sám,Venca zachránil a uchoval tak naší naději na zvrat do druhého poločasu.První poločas se tak dohrál a do šatny jsme odcházeli za nepříznivého stavu 0:2.
     O přestávce jsme se snažili uklidnit a do utkání jsme šli s tím,že musíme podržet balón a pokoušet se o střelbu,která nám naprosto chyběla a tím rychle snížit.Hned ve 46.minutě se pokusil o střelu z dálky Martin Dolejší,bohužel minul.Ve 49.minutě zahrával znovu Dolejší trestný kop z 25 metrů,branku povedenou střelou těsně minul.V těchto momentech se zdálo,že získáváme herní převahu,k tomu nám ovšem pomohli hosté,kteří se zatáhli a hráli chytře na jistotu.Dalších dvacet minut se hrál vyrovnaný,ale nepřesný fotbal.Hosté se nikam nehnali a my jsme s přibývajícím časem a narůstající nervozitou byli stále velmi nepřesní.V 73.minuté z rychlé akce hráčů Blovic mohlo udeřit znovu a střelu která již směřovala do naší branky vykopl Jarda Fremr.Po této šanci hostí jsme se konečně nadechli k závěrečnému náporu a soupeře jsme zatlačili před jeho branku.Běžela 79.minuta a konečně jsme se dočkali,Martin Dolejší zahrával trestný kop nedaleko rohového praporku,poslal ostrý balón do malého vápna a nabíhající Jarda Malý ho poslal do sítě 1:2.O pět minut později se do další šance dostal znovu Jarda Malý,který přetažený roh šikovně posílal obloučkem na branku,přehodil však i branku.Další naše tutovka přišla v 81.minutě,velký závar před brankou zakončil Venca Hostačný,gólman však zázračně v pádu balón tečoval a vytlačil ho tak na břevno.A hned z následného protiútoku,kdy Veca Stuchl ve snaze pomoci obraně vyběhl,toho si všiml útočník Blovic a velice šikovně a pohotově ho přehodil rozhodl tak o osudu utkání,86.minuta 1:3.Ještě jsme se snažili snížit,v 88.minutě z trestného kopu těsně minul tyčku Martin Dolejší.Tak utkání skončilo,prohráli jsme zaslouženě,hráli jsme pouze posledních patnáct minut a to je ještě otázka nakolik nás nechali hosté hrát.Do příštích utkání se musí přístup k utkání a hra sama rapidně zlepšit,jinak budeme mít velké potíže v každém utkání.Není však důvod něco zatracovat,jsou odehrány pouze dvě kola a jestliže se poučíme a já věřím,že ano,protože fotbal hrát dovedeme,vše se v dobré obrátí.
Hráč utkání: NIKDO

 
1.kolo 24.8.2014
Horažďovice B – Štěnovice 2:1 (1:0)
Sestava:Stuchl – Papež,Miloš Boček,Malý,Fremr - Hostačný,Nový,Krásný (88.Kehár),Dolejší – Volf (84.Slovák),Michal Boček
Branky: 61.Michal Boček
Žluté karty: 47.Miloš Boček,58.Michal Boček,83.Papež
 
     Nový ročník soutěže jsme zajížděli zahájit do Horažďovic.I když jsme nemohli nastoupit v kompletní sestavě (chyběl Tomáš Belan a Martin Barnáš) chtěli jsme přesto v tomto utkání bodovat.Domácí proti nám zařadili do sestavy pět hráčů áčka a na začátku zápasu to bylo hodně znát.Na velkém hřišti v Horažďovicích jsme se dlouho hledali a s rozměrem hřiště jsme se dlouho nemohli sžít.Prvních dvacet minut jsme se k ničemu nedostali,domácí umně roztahovali hru a ve středu hřiště tím vytvářeli hodně volného prostoru pro domácího útočníka Formana,který se tak dostával mezi naše stopery a dostával se do jedné šance za druhou.Již ve 3.minutě postupoval sám z úhlu na naší branku,naštěstí zakončil mimo,v 8.minutě se zmocnil odraženého balónu a snažil se přehodit vyběhnuvšího Vencu Stuchla,naštěstí se mu podařilo přehodit i branku.V 15.minutě zase stejný hráč vyzkoušel Vencu v brance z dálky,ten byl však na místě.Vše jsme přežili bez úhony a my jsme se osmělili až po dvaceti minutách,to Pavel Volf poslal první střelu na branku domácích,bohužel jí těsně minul.Po tomto osmělení se začala hra vyrovnávat,přelévala se na obě strany a domácí se do šancí dostávali jen ojediněle.Paradoxně v době kdy hra již byla naprosto vyrovnaná,tak jsme inkasovali.Z nevinné akce kdy si domácí útočník zpracoval rukou balón do vápna a následnou střelou k tyči se již nemýlil,32.minuta 1:0.Po této brance se domácí uspokojili a my jsme hrozili jen několikrát střelbou,která byla velice nepřesná.Ve 41.minutě jsme mohli inkasovat podruhé,to domácí útočník vyslal ze 16 metrů bombu pod břevno,Venca Stuchl však skvěle vytlačil na roh a poté se poločas jen dohrával.
     O přestávce jsme sepředením uklidňovali,že není nic ztraceno.Do druhého poločasu jsme přeskupili řady,Venca Hostačný se posunul do útoku na Místo Pavla Volfa,ten šel na kraj zálohy, Dolejší se posunul na pravou stranu a nastupovali jsme s touhou vyrovnat.Hru jsme trochu přitvrdili a snažili jsme se domácí důrazněji napadat.To začalo přinášet záhy ovoce,v 51.minutě se dostal k odraženému balónu v dobré pozici Miloš Boček,musel však zakončit levou nohou a branku minul.V těchto momentech jsme domácí již přehrávali a bylo jen otázkou jakou šanci využijeme.Stalo se tak v 61.minutě kdy po rychlé akci vystřelil Venca Hostačný,domácí gólman balón neudržel,toho se zmocnil Michal Boček a poslal ho do sítě 1:1.Po této brance domácí hodně znejistěli a my jsme začali hru ovládat.Přišel však z nevinné akce rohový kop pro domácí,my jsme nepohlídali náběh a domácí se v 66.minutě znovu ujali vedení – 2:1.Po inkasované brance jsme domácí ve snaze vyrovnat zatlačili a vytvářeli jsme si i šance.Největší z nich v 69.minutě,po závaru před domácí brankou získal balón Venca Hostačný a tlačil ho tak přesně k tyčce,že trefil pouze tyč,další dvě střely zablokovali domácí hráči a vše skončilo pouze rohovým kopem.Přes veškeré úsilí jsme do konce utkání již vyrovnat nedokázali a ze hřiště jsme odcházeli s porážkou 1:2.Odešli jsme poraženi,ale se vztyčenou hlavou,za předvedený výkon se nemusíme stydět,naopak se ukázalo,že hrát fotbal umíme a jestliže budeme i dál pokračovat v zodpovědném výkonu i příští týden,výsledek se dostaví a připíšeme si i první body nové sezóny.Za předvedený výkon a bojovnost si zaslouží všichni pochválit a poděkovat.Tímto chceme pozvat všechny příznivce fotbalu ve Štěnovicích na sobotní utkání kdy hostíme hráče z Blovic a s vaší pomocí jistě zůstanou všechny body doma.
Hráč utkání : Jaroslav Fremr

 


 

 

Změny v hráčském kádru
Odchody : Kokoška Milan ( Hostování do Sokol Merklín)
Příchody : Barnáš Martin (Změna hostování na přestup z H.Týn)
                   Papež Jakub (Změna hostování na přestup z Hunčice)
                   Nový Jan (Ukončeno hostování ze Sokol Černice)
                   Belan Tomáš (Hostování z FC Chotíkov 1932)
                   Hostačný Václav (Hostování z Plzeň – Letná)
Soupiska pro podzim 2014 
Barnáš Martin,Belan Tomáš, Boček Michal, Boček Miloš, Dolejší Martin, Fabián Miroslav,Fremr Jaroslav, Hostačný Václav, Hucl Ondřej, Jánský Jan, Jůza Jan, Kehár Radek, Knížek Jiří, Krásný Martin, Lodl Petr, Malý Jaroslav, Nový Jan, Papež Jakub, Růt Radek, Slovák Roman,Stuchl Václav, Volf Pavel
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář