Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podzim 2013- výsledky

18. 11. 2013

 

 

 
13.kolo 16.11.2013

 

Štěnovice - Strážov 4:2 (2:2)
 Sestava : Stuchl – Barnáš, Miloš Boček, Slovák, Lodl – Papež (88.J.Jůza),Polívka (75.Nový),Krásný (86.Hucl),Dolejší (89.Kehár)  – Volf (83.Tovstyy),Michal Boček
Branky: 14.,16. a 59.Miloš Boček,76.Pavel Volf
Žluté karty : 66.Papež,69.Lodl   
 
    V posledním podzimním kole jsme hostili nebezpečné a důrazné hráče ze Strážova. Všichni jsme si byli vědomi důležitosti utkání a chtěli jsme urvat tři body do tabulky a získat alespoň trochu klidu do zimní přípravy. Začátek utkání se nám povedl a hned ve druhé minutě jsme se dostali do slibné šance, kterou jsme nevyužili. Ještě v téže minutě se dostal ke střele Michal Boček, ale nastřelil pouze hostujícího obránce. V 5.minutě se dostali k první střele i hráči Strážova, nebyla však nebezpečná. V 9.minutě po našem rozehraném rohovém kopu zakončoval Kuba Papež jen vedle branky. O minutu později znovu zazlobili hosté, ovšem bez efektu. V 11.minutě jsme podnikli rychlý útok, ale Michal Boček ze slibné pozice nedokázal vystřelit. A pak již to přišlo, běžela 14. minuta a Miloš Boček posílá střílený centr do vápna, tam na balón nikdo nedosáhl a ten skončil v brance Strážova – 1:0.Tím byl ukončen náš dlouhý půst bez vstřelené branky, který trval neuvěřitelných 433 minut !! O dvě minuty později posílá Pavel Volf prudký centr do šestnáctky, ten si našel znovu Miloš Boček a neomylně hlavou zvyšuje na 2:0. Následných deset minut hráče Strážova tlačíme, dostáváme se do šancí, ale třetí branku jsme nedokázali přidat. Naopak, přišla 30. minuta a zbytečný faul před naším vápnem. Trestný kop hostující útočník zahrál precizně a míč poslal přes zeď k levé tyči Stuchlovi branky a snížil na 2:1. O minutu později máme šanci z trestného kopu my, Pavel Volf posunul do strany a Martin Krásný poslal balón vedle. Z následné akce hostí přišel nákop na naší šestnáctky, naše obrana ho nedokázala odvrátit a hostující útočník míč pohodlně posílá do naší branky – 32. minuta a stav je srovnán 2:2. Po vyrovnání jsme znervózněli a začali jsme dělat chyby po kterých nás mohli hosté trestat znovu,dokonce poločasu jsme mohli ještě dvakrát inkasovat. Naštěstí se tak nestalo a do šaten se šlo za nerozhodného stavu.
     Do druhého poločasu jsme nastupovali s předsevzetím rychle vstřelit rozdílovou branku a utkání dovést do zdárného konce. Začátek však lépe zvládli hosté a dostávali se i do šancí.V 52. minutě vytvořili před naší brankou za vydatné pomoci našich obránců nevídaný závar, který zázračně neskončil brankou,ale pouze rohovým kopem. V těchto momentech nás soupeř přehrával a nepouštěl nás do hry. Až přišla 55. minuta a s ní i hrubý zákrok ze zadu na Michala Bočka, který rozhodčí ocenil okamžitě kartou barvy červené a nám tak nabídl hru v početní výhodě. Od tohoto okamžiku nastal v utkání rozhodující zlom, konečně jsme soupeře začali přehrávat a přicházeli i pohledné akce. Potrestání pro hosty přišlo záhy,běžela 59. minuta, po levé straně zatáhl balón Dolejší, nádherně odcentroval a v tomto zápase neomylný Miloš Boček přidal třetí zářez a strhl vedení na naší stranu – 3:2, touto brankou završil svůj střelecký den.V 64. minutě mohl vstřelit pojišťovací branku Honza Polívka,po chybě Strážova zakončil vedle branky.V 67. minutě pálí z vápna Pavel Volf,gólman s námahou vyrazil a Martin Dolejší slibnou dorážku poslal pouze nad břevno. Důležité v této fázi utkání bylo,že soupeře nepouštíme do hry a další branka v jejich síti visí ve vzduchu.V 76. minutě dostáváme možnost zahrávat trestný kop z 25metrů, balón si postavil Pavel Volf a jeho levačka posílá balón neomylně k pravé tyči hostujícího brankáře – 4:2. Pojišťovací branka nás uklidnila ještě víc a předvádíme i pohledné akce,v 79. minutě jsme předvedli rychlou akci po ose Pavel Volf,Martin Dolejší a Michal Boček,ten střílí jen vedle branky. Poslední desetiminutovka se již dohrávala pouze z povinnosti,do hry se zapojili i všichni náhradníci z lavičky a utkání jsme dovedli k zaslouženému vítězství 4:2. Za bojovnost jsme si tři body zasloužili a do jarních odvet můžeme hledět s optimismem.
 
Hráč utkání:  Miloš Boček  
 
 
 

12.kolo 10.11.2013

  

Přeštice B  – Štěnovice 3:0 (3:0)
 Sestava : Stuchl – Růt (34.Fremr),Miloš Boček, Michal Boček, Lodl – Papež (85.Kehár),Polívka (85.Hucl),Volf (62.Tovstyy),Barnáš – Krásný (73.Jůza),Nový
Žluté karty :    
 
     V předposledním kole podzimní části soutěže nás los poslal do Přeštic a zápas pro nás začal velmi nešťastně, běžela první minuta a domácí útočník si potáhl balón ze strany na střed hřiště a ze sedmnácti metrů poslal balón neomylně k pravé tyčce branky Venci Stuchla a prohráváme 1:0. Domácí se uklidnili a dostali nás pod tlak, kterému jsme jen těžko odolávali.Prvním nebezpečím pro domácí branku znamenala až střela z přímého kopu od Pavla Volfa, kterou vyslal v 17.minutě.Ve 20.minutě pálil Lodl z dálky jen nad a v těchto momentech to vypadalo, že by jsme přece jen mohli domácí obranu prověřit. Bohužel přišla velká chyba Růta na pravé straně obrany, únik domácích dva na nikoho a ve 22.minutě vedou domácí 2:0.Ve 28.minutě přišla pohledná akce z naší strany, kterou po přihrávce Martina Krásného zakončil Volf nedůrazně. Následně běžela 31.minuta a další hrubka Růta, po které domácí útočník uháněl sám na Vencu a nezaváhal – 3:0.Z tohoto úderu jsme se nedokázali vzpamatovat a do konce poločasu měl šanci na korekci Miloš Boček, který po rohovém kopu hlavou poslal balón těsně vedle branky. Proto skončil první poločas pohodlně 3:0 pro domácí.
     Ve druhém poločase jsme chtěli utkání minimálně zdramatizovat a šanci nám k tomu poskytl domácí gólman.Běžela 51.minuta a po jednom zákroku se dostal i s balónem v náručí mimo pokutové území a odměnou mu za to byla červená karta a pro nás trestný kop z hranice pokutového území.Tím jsme však opovrhli a Honza Nový poslal míč vysoko nad.Následných patnáct minut ač jsme hráli v početní převaze,tak jsme nedokázali domácí dostat pod tlak a naopak oni sami často hrozili z rychlých brejků.My jsme dokázali domácí branku ohrozit pouze střelami z uctivé vzdálenosti,v 68.minutě Michal Boček zpoza vápna těsně vedle,v 72.minutě znovu Michal po trestném kopu hlavou trefuje pouze domácího brankáře.V 83.minutě Kuba Papež po rohu pohotově,ale znovu nepřesně.To již se utkání pouze dohrávalo a znovu jsme nedokázali vstřelit branku,tato naše nemohoucnost trvá již 419 minut! Příští týden,kdy hostíme v posledním kole Strážov musíme tuto nelichotivou bilanci protrhnout.
 
Hráč utkání:   NIKDO  

 

 

 
11.kolo 3.11.2013 
Rapid B  – Štěnovice 1:0 (0:0)
 Sestava : Stuchl – Barnáš, Miloš Boček, Růt, Fremr – Polívka (46.Jůza),Lodl, Hucl (46.Krásný) – Michal Boček, Nový (28.Dolejší),Volf (72.Tovstyy)
Žluté karty : 60.Radek Růt,90.Michal Boček
    
     K utkání 11.kola jsme za nepříznivého počasí zajížděli do Plzně na Rapid, kde jsme se střetli s místním béčkem. Všichni jsme věděli v jak složité situaci se nacházíme a proto jsme chtěli nezdary z předcházejících utkání protrhnout bojovností.
     Zápas však začal naprosto odlišně a všichni jsme se divili jak jsme utkání zahájili. Hra byla plná nepřesností, nedokázali jsme si přesně přihrát a balóny, které jsme měli podržet a v klidu rozehrát jsme pouze nakopávali daleko od naší branky. Naštěstí domácí hráli podobně a rovněž od nich nebezpečí nehrozilo. Ve 3.minutě jsme měli možnost zahrávat trestný kop ze slibné vzdálenosti, Pavel Volf bohužel trefil pouze zeď domácích a to jsme ještě netušili, že to byl na dlouhých třicet minut i poslední pokus o střelu z naší strany. V těchto chvílích začali hrát domácí, v 8.minutě nás přečíslili a postupovali čtyři na jediného našeho obránce, naštěstí Fremr zachránil na brankové čáře,9.minuta a další střela domácích,Venca Stuchl v naší brance chytá,14.minuta a z přímého kopu končí střela domácích těsně vedle. Následných patnáct minut bylo naprosto nezáživných z obou stran a hrála se nakopávaná. Ve 32.minutě jsme zaznamenali první střelecký pokus na branku ze hry o který se postaral Martin Dolejší, který vystřídal Honzu Nového, domácí gólman ránu vytlačil na roh.Naopak ve 38.minutě po nedorozumění mezi Růtem a Fremrem pálil domácí útočník, výborný Venca si se střelou poradil a vyrazil jí na roh.Poslední pětiminutovka z naší strany naznačila, že by jsme se přeci jen mohli prosadit,43.minuta krásná akce kdy Michal Boček poslal balón do uličky na Martina Dolejšího a jeho střelu s námahou uklidil domácí brankář znovu na roh,45.minuta a znovu Martin Dolejší sám před brankou, z úhlu však poslal balón vedle branky, a tak skončil poločas bez branek.
     Za silného větru a nepříjemného deště vystřídal do druhého poločasu Honza Jůza Polívku a Martin Krásný nastoupil namísto Ondry Hucla,což mělo podpořit hru dopředu.Namísto našeho náporu přišly šance domácích,a jen díky Vencovi v brance,který chytal v ohromné pohodě,zůstával stav stále bez branek.V 58.minutě jsme předvedli asi nejhezčí akci po ose Miloš Boček,Michal Boček,Martin Krásný,ale zakončení bylo z přemíry snahy nepřesné.Pak následovala nepřesná hra,kdy jsme nebyli schopni podržet míč na svých kopačkách a něco vymyslet,až přišla 75.minuta a domácí zahrávali rohový kop,balón propadl klubkem hráčů a odrazil se od holeně domácího útočníka,který tak nechtě vstřelil branku,75.minuta a domácí vedou 1:0.Posleních patnáct minut jsme se zoufale snažili o vyrovnání,ale k zakončení jsme se dostávali pouze z dálky nebo z trestných kopů,ze kterých se nám nepodařilo vytěžit vůbec nic.Bohužel se nám vyrovnat nepodařilo a utkání jsme zaslouženě prohráli.
     Předvedli jsme nejhorší výkon za celý podzim a vyhrát jsme si nezasloužili.Znovu jsme doplatili na naší tragickou koncovku,již více než tři utkání jsme neskórovali a s takovou bilancí se opravdu vyhrávat nedá.Bohužel v tomto utkání jsme postrádali u většiny hráčů i bojovnost a snahu něco změnit.Tento přístup se musí nutně změnit a je to úkol pro všechny,bez bojovnosti nebude síla momentální situaci zlomit.Přesto není vůbec nic ztraceno a poctivou prací se určitě z této situace dostaneme a začneme znovu vyhrávat.
Hráč utkání: Martin Barnáš a Václav Stuchl    
 
 
10.kolo 26.10.2013 
Štěnovice - Žichovice 0:0 (0:0)   PK 3:5
 Sestava : Stuchl – Barnáš (72.Kokoška),Michal Boček, Miloš Boček, Slovák – Dolejší, Lodl, Volf, Růt  – Fremr (87.Tovstyy),Hucl (62.Jůza)
Žluté karty : 65.Miloš Boček
 
     Za nádherného podzimního odpoledne jsme v utkání desátého kola nastupovali proti lídrovi soutěže ze Žichovic. Bohužel do utkání jsme nemohli nastoupit v nejsilnější sestavě, protože nám stále scházelo pět hráčů z různých důvodů. Velice dobře jsme si byli vědomi síly Žichovic a věděli jsme jak silní jsou ve hře dopředu. Naším prvořadým úkolem bylo neinkasovat a snažit se využít nějakou šanci sami, z tohoto důvodu jsme udělali velkou rošádu v sestavě, kde na svých postech zůstali pouze Miloš Boček, Martin Dolejší, Pavel Volf a Ondra Hucl. Posílili jsme především naší hru dozadu a na hrotu se ve velice dobrém světle představil Jarda Fremr.
     Utkání jsme zahájili velice aktivně a hosty jsme tím překvapili, úvod patřil rozhodně nám. Již ve druhé minutě po nákopu do vápna od Michala Bočka balón propadl až k Fremrovi, který se ocitl sám před brankářem hostí, bohužel byl tak překvapen, že zakončil jen těsně vedle pravé tyče branky hostí. V téže minutě po rohovém kopu se míč dostal v závaru k Michalu Bočkovi, ale tomu se bohužel nepodařilo propálit skrumáž před brankou. V 7.minutě se poprvé připomněl Pavel Volf, když poslal z 25 metrů balón těsně vedle. První šance Žichovic přišla v 9.minutě,ale hostující útočník pálil vysoko nad. V těchto momentech se hra začala vyrovnávat a útoky se střídaly na obě strany. Ve 12.minutě se hosté hnali na naší branku a Venca Stuchl poprvé předvedl, že bude mít svůj den. Pak se odehrála desetiminutovka ve středu hřiště ze které se žádná příležitost nezrodila.Oba celky se snažili hrát kombinačně a diváci sledovali velice pohledný fotbal. Ve 24.minutě zkusil štěstí z dálky znovu Volf,gólman vyrazil na roh, ve 26.minutě opět Volf a gólman znovu chytá. Ve 30.minutě poslal do pokutového území Pavel Volf nádherný centr, lehce přidržený Fremr ať se snažil jak mohl na balón hlavou nedosáhl. Ve 33.minutě se znovu dostali ke slovu hosté a jejich rychlý kontr utnul Radek Růt. Z následného rohu vznikl před naší brankou velký závar, jen s obtížemi míč odvracíme do autu. O minutu později hosté zahrozili nebezpečnou střelou, kterou skvěle Venca vytlačil na rohový kop. V 35.minutě přišel rychlý protiútok z naší strany a do další tutovky se dostal Ondra Hucl, sám proti gólmanovi Žichovic poslal balón pouze několik centimetrů vedle pravé tyče. V 36.minutě se znovu připomněl Volf, znovu těsně vedle, dnes mu nebylo souzeno. Následně se znovu dostávali ke slovu hosté,39.minuta střela nad,40.minuta a rychlý protiútok který řeší s klidem znovu Venca. Ve 42.minutě utnul šanci hostí Michal Boček. Pak přišla poslední minuta poločasu, zahráváme rohový kop, odražený balón z otočky napálil Roman Slovák a z prázdné branky míč vyrazil hlavou obránce hostí. Třetí tutovka v prvním poločase a znovu jsme nedokázali skórovat. Tak poločas skončil.
     Do druhého poločasu jsme nastupovali se stejným úkolem,důsledně bránit a zkusit využít nějakou šanci.Začátek druhého poločasu se odehrával především ve středu hřiště,kde se snažili oba celky přehrát soupeře a šance se rodily daleko obtížněji.Ve 49.minutě jsme zkusili zahrát signál z rohového kopu a do slibné šance se dostal Radek Růt,zakončil však těsně vedle.V 57.minutě hosté zahrozili znovu rychlou akcí,kterou naštěstí pro nás zakončili těsně vedle branky.A znovu se hra odehrávala ve středu hřiště,ale hosté se již daleko častěji dostávali na balón a zatlačovali nás před vlastní branku.68.minuta,po akci hostí nás od pohromy zachránila jen nemohoucnost útočníků ze Žichovic. Hra se stále častěji odehrávala na naší polovině,v 74.minutě hosté zahrávali trestný kop,ale nijak nás neohrozili.Daleko složitější situace nastala v 78.minutě,kdy se hostující útočník ocitl naprosto sám před naší brankou,ale Venca Stuchl završil svůj velký den a šanci bravurně zlikvidoval.Poslední desetiminutovka se odehrávala za převahy hostí,kteří nás zatlačili a my jsme se někdy jen s obtížemi bránili.V 80.minutě se ocitl žichovický útočník po hezké kombinaci středem hřiště úplně sám před naší brankou,hostující lavička již měla ruce nad hlavou,ale balón skončil těsně vedle naší branky.Pak se již utkání pouze dohrávalo a skončilo zaslouženou remízou,my jsme byli lepší a mohli jsme utkání překlopit na naší stranu v poločase prvním a hosté mohli rozhodnout o svém vítězství v poločase druhém.Po skončení zápasu se ještě odehrála dovednostní soutěž v podobě pokutových kopů,která měla rozhodnout o přidělení druhého bodu pro jeden z celků.Pro nás to byl již čtvrtý rozstřel v této sezóně a bohužel dopadl tak jako všechny předchozí,po střele Michala Bočka vedle již žádný z exekutorů nezaváhal a my jsme podlehli 3:5,druhý bod si tak odváží hosté do Žichovic.
     Utkání skončilo nerozhodně,oba celky byly vyrovnané a dělba bodů je zasloužená. Naši hráči odvedli kvalitní výkon,který byl podpořen velkou bojovností.Diváci viděli utkání,které i bez branek bylo velice kvalitní a za nasazení které naši hráči předvedli i v hodně neúplné sestavě si zaslouží poděkování.Příští týden zajíždíme k dalšímu zápasu do Plzně na Rapid a jestliže k němu přistoupíme stejně svědomitě jako dnes tak zajisté nebudeme odjíždět s prázdnou a my budeme chtít odvézt body všechny tři.
 
Hráč utkání: Václav Stuchl 
 
9.kolo 19.10.2013
Pačejov – Štěnovice 1:0 (1:0)
 Sestava : Stuchl – Fremr, Miloš Boček, Růt, Lodl – Dolejší, Kokoška (84.Kylián),Volf, Barnáš – Krásný, Hucl (59.Jůza)
Žluté karty : 45.Martin Barnáš,67.Pavel Volf
 
     K utkání devátého kola jsme zajížděli na velmi (ne)kvalitní hřiště bojovného Pačejova v hodně improvizované sestavě. Do utkání nemohlo z různých důvodů nastoupit sedm hráčů – Honza Nový, Kuba Papež, Igor Tovstyy, Michal Boček, Radek Kehár, Honza Polívka a Roman Slovák. Proto jsme museli udělat několik výrazných změn v sestavě, na místo stopera nastoupil Radek Růt,do středu zálohy Milan Kokoška a v útoku na místě Michala začal Ondra Hucl. Z těchto důvodů zazněly před utkáním pokyny stručně, nic složitého nevymýšlet a balóny dávat rychle od nohy a pokoušet se o častou střelbu, zvlášť s přihlédnutím na velmi (ne)kvalitní a (ne)rovný terén na kterém se v Pačejově již tradičně hraje.
     Utkání začalo tak jak jsme očekávali, dlouhé balóny létaly na obě strany a ani jeden ze soupeřů nebyl schopen míč podržet a vykombinovat si nějakou šanci. První střela směrem na branku přišla v 5.minutě,kdy Volf mířil vedle. Následně se dvakrát předvedli i domácí, kdy rovněž zakončili nad a o minutu později zahrávali rohový kop ze kterého nic nevytěžili. Hra byla v těchto chvílích stále velmi nepřesná z obou stran a v podstatě bez šancí. V 18.minutě si na půlce přebral balón Martin Krásný, skvěle s ním přešel přes několik hráčů soupeře, ale na zakončení už neměl síly. Z následného výkopu gólmana domácích, Radek Růt podběhl balón a již se zdálo, že domácí útočník bude mít před sebou pouze Vencu Stuchla, ale Radek zabojoval a míč stihl odkopnout. V těchto minutách se začal hrát trochu pohlednější fotbal a rodily se i šance. V 19.minutě se již Petr Lodl nemohl dívat na nemohoucnost našich útočníků a na branku domácích vyslal ze třiceti metrů nebezpečnou střelu, která skončila jen těsně nad. Ve 22.minutě přišla naše největší šance, Petr Lodl se dostal uvnitř šestnáctky k balónu a ocitl se v tváří v tvář domácímu gólmanovi, bohužel jeho střela skončila jen těsně vedle. V těchto chvílích se zdálo, že se hra zkvalitní, ale nebylo tomu tak, převážně se hrály stále stejné nakopávané balóny. Po jednom takovém dlouhém výkopu domácího brankáře letěl míč až do našeho vápna a za ním domácí útočník, Venca Stuchl na balón vyběhl a v momentě kdy jsme očekávali, že se balónu zmocní, tak podklouzl a míč ho přeskočil. Naštěstí svým pádem natolik rozhodil domácího útočníka, že ten zpomalil úžasem a Jarda Fremr balón stihl uklidit do zázemí. V 36.minutě jsme měli poslední šanci v prvním poločase, po rohovém kopu se k zakončení dostal Milan Kokoška, ale střela mu nesedla a domácí brankář si s ní nelehce poradil. Když už se zdálo že do šaten se bude odcházet bez branek, přišly poslední dvě minuty a ve 44.minutě náš faul na hranici pokutového území. Následný trestný kop skončil na naší zdi a při snaze balón odkopnout přišel další faul od Jardy Fremra za který velice ,,přesný sudí“ udělil žlutou kartu divícímu se Martinu Barnášovi. Následný trestný kop provedl domácí útočník velice přesně a ten skončil bohužel v naší síti,45.minuta 1:0.Po rozehrání byl poločas ukončen a do šatny jsme odcházeli se ztrátou jedné branky.
     O přestávce jsme znovu apelovali na bojovnost a častější střelbu,která z naší strany v prvním poločase úplně scházela.Obraz hry se ovšem na začátku druhého poločasu nijak nezměnil a sledovali jsme stále stejné nakopávané balóny. Zhruba po pěti minutách jsme začali mít více ze hry a domácí jsme začali přehrávat,domácí ovšem stále hrozili z rychlých protiútoků.V 52.minutě Pavel Volf vyzkoušel domácího gólmana z trestného kopu,ten vyrazil na roh.V 58.minutě Milan Kokoška zkouší z dálky,ale střela byla málo nebezpečná.V 60.minutě zakončuje Marti Dolejší,ale střela mu nesedla a gólman si s ní poradil.V následné minutě přišel rychlý protiútok domácí,po jejich kombinaci se ocitl domácí útočník sám před Vencou Stuchlem a ten se předvedl v tom nejlepším světle a šanci bravurně zneškodnil a díky němu jsme stále mohli pomýšlet na vyrovnání.V 62.minutě zahrával Pavel Volf po faulu na Dolejšího trestný kop z 20 metrů,bohužel znovu nad branku.V této fázi utkání jsme začali více riskovat a tlačili jsme se do útoku ve snaze vyrovnat a z toho se domácí dostávali do brejků.71.minuta a Petr Lodl hlavou vyráží střelu domácích,v 77.minutě přišel další rychlý protiútok domácích,kdy postupovali dva na osamoceného Jardu Fremra,ten zkušeně zachránil.V 83.minutě jsme poslali do útoku Kubu Kyliána místo Milana Kokošky a zároveň jsme do útoku vysunuli i Miloše Bočka a hráli jsme na čtyři útočníky a tři obránce. Domácí jsme přitlačili před jejich branku a ti jen odkopávali a polehávali,aby natáhli čas.V 90.minutě po jednom závaru v pokutovém území domácích,chytil jejich obránce balón do náruče a následně ho odkopl,na náš dotaz z jakého důvodu nebyla odpískaná penalta nám rozhodčí striktně odvětil:,,taková ruka se nepíská.“ Následně přišla ještě jedna střela od Jardy Fremra nad a tím zápas skončil.
     Za druhý poločas jsme si zasloužili minimálně vyrovnat,bohužel i to se ve fotbale stává,a horší vyhraje.Bojovali jsme,a s ohledem na to v jaké sestavě jsme zápas odehráli se nemáme za co stydět.Doufejme,že do příští soboty,kdy doma hostíme těžkého soupeře ze Žichovic,se do sestavy vrátí tolik našich hráčů abychom předvedli před našimi fanoušky kvalitní výkon a ponechali si doma i tři body.Přijďte nás povzbudit v co největším počtu,budeme to potřebovat.
 
Hráč utkání: Jaroslav Fremr          
 
 
8.kolo 12.10.2013
 
Štěnovice – Dlouhá Ves 3:2 (3:2)
Sestava:Stuchl – Fremr, Miloš Boček, Slovák, Lodl - Barnáš (72.Růt),Polívka, Volf(80.Kokoška),Dolejší – Krásný (90.Tovstyy),Michal Boček
Branky: 9.vlastní,29.Martin Barnáš,31.Martin Krásný
Žluté karty: 60.Martin Dolejší
     Do utkání osmého kola jsme proti soupeři z Dlouhé Vsi nastupovali s myšlenkou v hlavách, že už musíme konečně plně bodovat a pokyny do zápasu, hrát balóny rychle od nohy po zemi, přidržet míč a soupeři ho pokud možno moc nepůjčovat.
    Začátek utkání ovšem vypadal úplně jinak, hra byla rozháraná, ani jeden ze soupeřů nedokázal balón udržet déle na svých kopačkách a ten létal nahoru a dolů. Z této neurovnané hry vynikla naše akce kdy Martin Krásný přesně rozehrál do křídla na Michala a jeho prudký centr si hostující obránce ve snaze odehrát do zámezí před nabíhajícím Martinem Dolejším uklidil do vlastní sítě,9.minuta a vedeme 1:0.Po této brance všichni očekávali naše uklidnění ve hře a konečně pohlednou hru, bohužel neurovnaný výkon z obou stran pokračoval i nadále. V průběhu dalších deseti minut stojí za zmínku pouze nebezpečná rána hostujícího útočníka ve 13.minutě,která po teči skončila v zámezí a zahrával se pouze rohový kop.Naopak Ve 20.minutě jsme zahrávali trestný kop z pětadvaceti metrů, ke kterému se postavil Pavel Volf, jeho prudkou ránu gólman vyrazil před sebe a z následného závaru jsme nedokázali balón dotlačit do sítě. A následně přišel trest za naše chyby, v poli ztratil Volf balón a namísto okamžitého napadání začal diskutovat s rozhodčím, soupeř zatím práskl do balónu z třiceti metrů a k překvapení všech zapadl za záda Venci Stuchla,23.minuta 1:1.A to nebylo vše, hned v následující minutě váhal s rozehrávkou Miloš Boček, hostující útočník mu míč vypíchl a v tváří v tvář Vencovi zachoval klid a chladnokrevně ho přehodil,24.minuta a prohráváme 1:2.Následnou pětiminutovku jsme se trápili až přišla 29.minuta a Dolejší krásnou přihrávkou do vápna vyzval ke skórování Martina Barnáše, ten nezaváhal a balón uklidil k tyči – 2:2.Soupeř znejistěl a my jsme konečně začínali hrát jak jsme chtěli od začátku, dvě minuty po našem vyrovnání přišla další pohledná akce, ve vápně byl Dolejší nemilosrdně skosen a následoval pokutový kop,31.minuta a Martin Krásný upravil z penalty na 3:2.Následnou desetiminutovku jsme ovládli a hosté se štěstím odvraceli. Ve 34.minutě přišla naše nejkrásnější akce, několik přihrávek na jeden dotek po naší levé straně od naší šestnáctky až do vápna soupeře, bohužel Honza Polívka zakončil vedle. I přesto sklidila celá akce potlesk diváků.36.minuta Miloš Boček nádherně centruje do vápna, ale zase nic, o minutu později nebezpečně vypálil Fremr, ale střela se neujala. Ve 44. Minutě se předvedl v brance Venca Stuchl, který zlikvidoval nebezpečný trestný kop. To byla poslední šance prvního poločasu a do šaten se odcházelo za našeho vedení 3:2.
     V přestávce jsme se snažili především uklidnit a znovu se kladl důraz na hru po zemi a častou střelbu.Druhý poločas začal naší iniciativou a byla vidět velká touha utkání rozhodnout,prvních patnáct minut jsme soupeře tlačili a přicházeli i šance,46.minuta a Volf z trestného kopu nedal,z následného protiútoku se ocitl hostující útočník sám před naší brankou,ale zakončil naštěstí vedle.V dalších minutách pokračoval náš tlak,který se ovšem vyznačoval nekonečnou sérií rohových kopů ze kterých jsme nebyli schopni přidat další branku.V 60.minutě znovu pálí z trestného kopu Pavel Volf,gólman s námahou vytlačil před sebe,Michal Boček doráží a vše končí dalším rohem.V průběhu tohoto tlaku hosté hodně přitvrdili a začali se na jejich kontě objevovat žluté karty,tím nás docela rozhodili a po patnácti minutách druhé půlky se znovu hraje nahoru a dolů bez šancí.V 68.minutě tvrdost hostí vyvrcholila a jeden z hráčů po druhé žluté uviděl návdavkem i kartu barvy červené.Kdo by čekal,že přesilovku využijeme k uklidnění a pohodovému dovedení utkání do vítězného konce,tak se pletl,stále jsme nakopávali míče a z protiútoků,které soupeř doplňoval velkou tvrdostí na kterou nedokážeme odpovědět jsme se báli o výsledek až do konce.Po několika šancích na obou stranách se nám nakonec podařilo utkání úspěšně dovést do zdárného konce a vítězíme v poměru 3:2.
     Utkání sice nebylo naplněno fotbalovou krásou,ale získali jsme tři body velkou bojovností a srdíčkem,za to patří všem hráčům naše poděkování.Tři body z utkání kdy se nedaří jsou hodně cenné,v tabulce nám pomohou a věříme,že do dalšího utkání,ke kterému zajíždíme příští sobotu do Pačejova nás i uklidní a konečně přidáme i pohledný výkon. 
 
Hráč zápasu: Martin Barnáš     
  

 

7.kolo 5.10.2013

Měčín – Štěnovice 3:2 (2:2)

Sestava: Kylián – Fremr (81.Bernáš),Miloš Boček (87.Růt),Slovák, Lodl  - Papež, Nový, Volf, Dolejší – Krásný,  Michal Boček

Branky:16. a 30. Pavel  Volf

Žluté karty: 45.Petr Lodl

Červené karty: 94.Jan Nový,96.Jakub Papež

    K utkání sedmého kola jsme zajížděli do Měčína s jediným úkolem, získat body a navázat tak na úspěšný domácí zápas z minulého týdne. Věděli jsme, že domácí na svém malém hřišti budou většinu balónů zahrávat nakopáváním na své útočníky. Pokyn v šatně zněl jasně, tyto dlouhé balóny eliminovat rychlým přístupem a důraznou hrou, sami naopak držet míč na zemi, rychlou kombinací se snažit dostat k brance domácích a častou střelbou se pokusit prosadit.

     Utkání začalo ze strany domácích přesně tak jak jsme očekávali, nakopávané dlouhé balóny, bohužel my jsme se hře domácích přizpůsobili a hra byla poměrně vyrovnaná a přelévala se ze strany na stranu. Z této hry se rodily i šance na obou stranách, v páté minutě napřáhl z dálky Volf a parádní střelou naznačil svojí chuť dát branku, to samé předvedl v dvanácté minutě i Dolejší, střela se ovšem zastavila v chumlu hráčů před domácí brankou. I domácí se dostávali do slibných šancí a nenechali naší obranu vydechnout. Končila první čtvrthodinka a přišla akce z naší strany, Honza Nový se ve středu hřiště zbavil dvou protihráčů, narýsoval nádhernou kolmici do ulice pro Volfa a ten už věděl co s balónem – lob přes domácího gólmana a v 16.minutě se ujímáme vedení 0:1.Ovšem místo toho, abychom se uklidnili a podrželi jsme balón na svých kopačkách, začali jsme míč ztrácet a domácí se dostávali do rychlých protiútoků. Z jednoho nenápadného útoku domácích přišel zbytečný faul Romana u brankové čáry na hranici pokutového území, domácí zahráli tento kop tak dobře, že po hlavičce skončil balón v naší síti – 22.minuta 1:1.Ve 26.minutě jsme mohli již prohrávat, ale Kyli v brance se předvedl a míč vyrazil. O chvíli později přišel znovu faul na dvaceti metrech od naší branky a z přímého kopu domácí útočník vymetl roh naší branky – 28.minuta 2:1.My jsme odpověděli vzápětí stejnou mincí. Volf z trestného kopu po teči domácí zdi nezaváhal a svojí druhou branku srovnal,  30.minuta 2:2.Ani pak se obraz hry nezměnil  a nakopávaná se hrálas do konce prvního poločasu.

     V šatně jsme si připomněli jak chceme hrát,přidat důraz,vyvinout tlak na domácí obranu a častou střelbou se pokusit zápas překlopit na naší stranu.Tak jsme do druhého poločasu i vstoupili,domácí jsme zatlačili a ti chvílemi nevěděli kde jim stojí hlava,48.minuta,a po rychle rozehraném rohu závar před domácí brankou a Dolejší zakončuje,odvráceno na roh.V 55,minutě vystřelil Michal těsně nad,domácí hrozí pouze z ojedinělých brejků,po jednom z nich v 60.minutě jen s námahou odvracíme na roh.Hned o minutu později jsme rozjeli nádhernou kombinaci narážeček na jeden dotek až do vápna,ovšem bez koncovky.62.minuta a další závar před domácí brankou a po střele Dolejšího,zakončil Krásný těsně vedle levé tyče.64.minuta a z trestného kopu Volfovu ránu domácí gólman zneškodnil.O minutu později z ojedinělého útoku domácích mohlo udeřit do naší sítě ,Kylimu balón prošel pod tělem a před prázdnou brankou uklidil balón Roman Slovák do ,autu.Následně přicházeli další šance na naší straně a když se již zdálo,že svého soupeře dorazíme,přišla chyba před naší brankou,kde jsme váhali s odkopem,přednost si dával Roman s Milošem a domácí útočník nás vyškolil z produktivity,první střela domácích ve druhém poločase – 71.minuta a domácí vedou 3:2.Po tomto úderu jsme se několik minut hledali,ale nepřestávali jsme věřit minimálně ve vyrovnání.Ve 33.minutě domácí po závaru odvrátili na roh,z něho jsme trefili tyčku a od ní se balón místo do sítě odrazil domácímu gólmanovi do náruče,v těchto chvílích nám scházelo i maličko štěstíčka.Poslední desetiminutovka se odehrávala ve stejném duchu,my jsme se snažili vyrovnat,proto jsme do útoku vysunuli i Nového a pokusili se hrát na tři útočníky a domácí zakopávali,polehávali a různě natahovali čas.V 90. Minutě jsme zahrávali rohový kop na který přeběhl z vlastní branky i Kyli,ovšem balónu se zmocnili domácí a jejich útočník uháněl rozhodnout zápas,Kyli ovšem zabral a tuto šanci bravurně zlikvidoval.A pak začal úřadovat rozhodčí,který na sebe rovněž potřeboval upozornit,ohlásil,že nastaví dvě minuty a vše končilo tak,že v 94. a 96.minutě udělil dvě červené karty našim hráčům.Po této karetní přestřelce již utkání ukončil a z Měčína se bohužel vracíme bez bodu s porážkou 2:3.

     Utkání jsme si bohužel prohráli sami a doplatili jsme na naší velkou nemoc,koncovku.Domácí dokázali z pěti šancí vstřelit tři branky,my bohužel vstřelili branky pouze dvě,ale šancí jsme měli asi tak dvanáct.Na této naší slabině budeme muset zapracovat na tréninku,a za týden na domácím hřišti proti Dlouhé Vsi budeme mít první možnost jak ukázat naším fanouškům,že branky střílet dokážeme.

Hráč zápasu: Pavel Volf

 

 

6.kolo 28.9.2013

Štěnovice – Hradešice 4:1 (0:1)

 Sestava : Kylián – Fremr, Miloš Boček, Slovák, Lodl (46.Růt) – Dolejší (76.Hucl),Nový, Volf (62.Kokoška),Papež (82.Tovstyy) – Krásný, Michal Boček (85.Jůza)
Branky:49.Michal Boček,58.Martin Krásný,61.Roman Slovák,87.Igor Tovstyy  
 
Žluté karty : 21.Krásný,48.Volf
 
    Za slunečného sobotního odpoledne nás čekal bojovný soupeř z Hradešic a zároveň jediný úkol , a to vydolovat z tohoto utkání tři body. V tomto vědomí nás podporoval i fakt, že po čtyřech utkáních jsme konečně kompletní a od začátku nastoupil i kapitán Michal Boček.
    Zápas začal rozháraně z obou stran a útoky se přelévaly na obě strany, ve 3.minutě měl velkou šanci Kuba Papež po centru z levé strany od Dolejšího, ale osamocen před brankou hostí balón minul. Od tohoto okamžiku jsme začali vyklízet pozice a nechávali jsme hrát soupeře, nedokázali jsme udržet balón pod svojí kontrolou a soupeř toho začal využívat. Následných dvacet pět minut nás soupeř přehrával a několikrát musel Kylián v brance předvádět své umění, my jsme hrozili jen sporadicky z ojedinělých brejků. Zhruba po půl hodině jsme se začali trochu prosazovat i my, běžela 32.minuta a do sóla uháněl Martin Krásný, bohužel ho zastavil praporek asistenta, který vehementně signalizoval ,,údajné“ postavení mimo hru. Ve 37.minutě se ke střele z vápna znovu dostal Dolejší po akci Michal Bočka a jeho přihrávce pod sebe, bohužel mimo.38.minuta a znovu Dolejší střílí z úhlu, ale gólman hostí vyrazil na roh, po kterém následoval další závar před brankou. V těchto chvílích to vypadalo, že se konečně dostáváme do hry, ale opak byl pravdou, z nenápadné akce po naší pravé straně přišla přízemní střela hostujícího útočníka z rohu vápna a k údivu všech skončila v rohu naší branky 43.minuta 0:1.Tak i skončil první poločas.
     O přestávce v šatně nastalo velké mytí hlav,fičel ohromný vítr a létaly hromy a blesky.Vše jsme si vyříkali a do druhého poločasu jsme chtěli nastoupit s velkým nasazením a zápas výsledkově i herně otočit.Na pravé straně obrany došlo k vynucenému střídání,kdy zraněného Lodla vystřídal Růt.
     Do druhé půlky jsme nastoupili v úplně jiném světle,soupeře jsme začali napadávat hned po převzetí balónu a sami jsme okamžitě vše tlačili do útoku.Hosté najednou nevěděli kam dřív skočit na třicet minut jsme ho přitlačili k jeho vápnu a donutili je jen odkopávat a faulovat.Běžela 49.minuta a po nádherné akci na jeden dotek poslal Dolejší do šance Michala Bočka,který se ocitl tváří v tvář hostujícímu brankáři a nezaváhal – 1:1.51.minuta,další pohledná akce Dolejší zakončuje po centru od Kuby,bohužel jen na roh,53.minuta a další rychlá akce po pravé straně,bohužel zakončení od Kuby vytlačil brankář znovu na roh,po zahrání rohu nastal další závar před hostující brankou,bohužel bez gólu,55.minuta a dobrá střela kterou vyslal Volf,gólman chytá.Hosté se ocitli pod tak velkým tlakem,že se zdálo být jen otázkou času kdy se prosadíme.A tak se i stalo,58.minuta,hozený aut z pravé strany od Michala se balon odrazil k Dolejšímu,ten nádherně poslal do prostoru penalty a tam Martin Krásný nezaváhá - 2:1.Ani po této brance v tlaku nepolevujeme a hned v 60.minutě další závar před brankou hostí a ti vše řeší pouze odkopem na roh.Z následného rohového kopu se balón odrazil k Romanovi Slovákovi a ani on nezaváhal,61.minuta a vedeme již 3:1.V těchto chvílích se dá utkání hodnotit jako koncert na jednu branku.Za tohoto stavu jsme dali šanci lavičce a postupně posíláme na hřiště Milana Kokošku místo Volfa,Ondru Hucla za Dolejšího,Igora za Kubu a Honza Jůza vystřídal nejlepšího hráče na hřišti Michala Bočka,který odcházel za zaslouženého potlesku.I v této sestavě jsme dokázali utkání v pohodě kontrolovat a vést ke zdárnému konci,navíc po akci kterou vedl po pravé straně Jůza a přihrál Igorovi,který střelou z první upravil výsledek do konečné podoby – 87.minuta 4:1.
     Nakonec jsme získali všechny body,které jsme potřebovali a po hrozném prvním poločase jsme koncertem v poločase druhém dovedli utkání k zaslouženému vítězství,za to patří poděkování všem,kteří byli na hřišti i mimo něj.Doufejme,že jsme se z tohoto utkání poučili a příště začneme hrát to co umíme od samého začátku,přesvědčit se o tom můžeme již příští sobotu,kdy k dalšímu soutěžnímu zápasu zajíždíme do Měčína a budeme chtít rovněž zvítězit.Tímto zveme naše fanoušky aby nás přijeli povzbudit a pomohli nám získat další důležité body.  
 
Hráč zápasu : Michal Boček